مهاجرت به استانبول با لیان

لیان همراه همیشگی شما تماس با ما مهاجرت به ترکیه خرید ملک در ترکیه ثبت شرکت در ترکیه
هزینه خرید ویلا در استانبول
هزینه خرید ویلا در استانبول
دسامبر 10, 2021
اقامت ترکیه
چه اشخاصی از دریافت اقامت ترکیه معاف هستند؟
دسامبر 18, 2021
ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

آشنایی با  اقدامات ضروری برای ثبت شرکت در ترکیه

درسال های اخیر با  افزایش تحریم ها علیه ایران فعالیت اقتصادی ایرانیان در سطح دنیا با چالش های بسیاری روبرو شده است اما ثبت شرکت در ترکیه همچنان یکی از راههای سودآور تجارت و اقامت در این کشور است که البته ضوابط و شرایط ویژه ای دارد. با توجه به افزایش استقبال از این موضوع در ادامه مختصراً به بررسی شرایط و ضوابط ثبت در ترکیه خواهیم پرداخت.

اخذ مجوز کار برای مدیرعامل شرکت شخصی به آسانی صورت گرفته و از همین طریق اخذ  اقامت نیز آسان تر میسر می شود.

ثبت شرکت در ترکیه

برای  ثبت در ترکیه از کجا باید شروع کرد ؟

طبق قوانین؛در ترکیه برای راه اندازی هر کسب و کاری از صادرات و واردات گرفته تا  رستوران و آرایشگری حتما باید شرکت ثبت شود. پس به فکر راه اندازی هر کاری که هستید  با توجه به نوع فعالیت و میزان سرمایه ای که در نظر دارید ابتدا نوع شرکت را انتخاب کنید. بطور کلی بر مبنای میزان مسئولیت و حداقل سرمایه مورد نیاز 7 نوع شرکت در قانون تجارت ترکیه تعریف شده اما پرکاربردترین آن ها شرکت شخصی و شرکت لیمیتید (شرکت با مسئولیت محدود ) است که ثبت هریک هزینه ها و شرایط متفاوتی دارد.

برای  ثبت در ترکیه شرکت شخصی بهتر است یا شرکت با مسئولیت محدود ؟

شرکت شخصی در ترکیه برای فعالیت های محدودی قابل ثبت است ولی از این جهت که می توان یکنفره و فقط در عرض چند روز  اقدام به ثبت آن کرد و هزینه ی ثبتش نیز حدود 3 هزار  لیر ترکیه بوده و نسبتا ارزان است می تواند انتخاب خوبی باشد به ویژه اینکه اخذ مجوز کار برای مدیرعامل شرکت شخصی به آسانی صورت گرفته و از همین طریق اخذ  اقامت نیز آسان تر میسر می شود.

در مورد شرکت با مسئولیت محدود هم طبق قوانین جدید ترکیه  امکان ثبت یک نفره وجود دارد اما اگر قصد دارید با شراکت چند نفر کسب و کار راه اندازی کنید بهترین تصمیم این است که 5 هزار لیر هزینه ثبت شرکت لیمیتید را مهیا نموده و این شرکت را ثبت کنید در این نوع  شرکت  هر یک از شرکا به نسبت سهم خود در برابر بدهی ها مسئولیت دارند.

گام به گام تا  ثبت در ترکیه

اولین گام ترجمه پاسپورت تمام شرکا به زبان ترکی است. در گام بعدی یک حسابدار ترک استخدام کنید.تنظیم اساسنامه و تکمیل فرم ثبت شرکت به زبان ترکی  و گرفتن شماره مالیات برای تمام شرکا گام های بعدی هستند.سپس باید به اتاق بازرگانی ترکیه مراجعه نموده و مدارک لازم و فرم ها را تکمیل کنید. در مرحله بعد امضای مدیرعامل و متن اساسنامه باید رسما نزد ثبت احوال  در ترکیه  ثبت شود.افتتاح حساب به نام خودتان و واریز یک چهارم سرمایه اسمی شرکت و چاپ مشخصات شرکت در روزنامه رسمی از دیگر مراحل هستند. برای جلوگیری از مشکلات احتمالی  پیشنهاد می شود برای مراحل مهمی مانند دریافت ورگی لوهاسی (کد مالیات شرکت  ) و تنظیم اجاره نامه و تمام مراحل حقوقی از متخصصان مجرب فعال در زمینه شرکت در ترکیه کمک بگیرید.

دیدگاه ها بسته شده است