مهاجرت به استانبول با لیان

لیان همراه همیشگی شما تماس با ما مهاجرت به ترکیه خرید ملک در ترکیه ثبت شرکت در ترکیه
اخذ اقامت ترکیه
گذری بر مرسوم ترین روش های اخذ اقامت ترکیه
آگوست 25, 2021
سرمایه گذاری با خرید ویلا در ترکیه
آگوست 27, 2021
اقامت ترکیه با اجاره خانه

اگر به دنبال یک راه آسان برای اقامت کوتاه مدت در ترکیه هستید، به شما اقامت در ترکیه با اجاره خانه را پیشنهاد می دهیم.

اقامت ترکیه با اجاره خانه با نام اقامت توریستی نیز شناخته می شود. اقامت در استانبول و ترکیه با اجاره خانه یکی از آسان ترین و کم خرج ترین روش برای افرادی است که قصد دارند بیش از 90 روز در ترکیه مانده و از مزایای شهروندی ترکیه نیز استفاده کنند. طبق قانون جدید ترکیه، اقامت در ترکیه با اجاره خانه برای مدت زمان یک سال است.

مزایای اقامت ترکیه با اجاره خانه

با اقامت ترکیه با اجاره خانه شما می توانید در ترکیه حضور داشته باشید و فرصت های کاری و سرمایه گذاری را برای خود بررسی کنید.

شما با اقامت ترکیه با اجاره خانه می توانید اجازه کار در این کشور را نیز به دست آورید. اما توجه داشته باشید که باید حداقل 6 ماه از اقامت شما در ترکیه گذشته باشد.

برای اخذ اجازه کار کافیست ابتدا شروع به کار کرده و بیمه شما توسط یک کارفرمای ترک رد شده باشد. سپس می توانید در زمان قانونی داده شده به شما، به اداره کار ترکیه مراجعه کرده و اجازه کار خود را دریافت کنید. و یا برای ثبت شرکت در ترکیه و استانبول اقدام نمایید.

شما می توانید هنگامی که به عنوان یک شهروند ترک شناخته می شوید، برای اخذ اقامت در سایر کشورها نیز اقدام کرده و به سرعت وقت سفارت این کشورها در ترکیه را رزرو کنید.

اقامت ترکیه با اجاره خانه

مشکلات اقامت توریستی در ترکیه

تنها چالشی که در اقامت ترکیه با اجاره خانه وجود دارد این است که شما به سرعت نمی توانید اجازه کار و اجازه تحصیل در این کشور را داشته باشید؛ اما با گذشت حدود 6 ماه از اقامت در ترکیه می توانید برای دریافت اجازه کار و تحصیل اقدام کنید.

چگونه اقامت با اجاره خانه در ترکیه را اخذ کنیم؟

یکی از آسان ترین روش ها برای اخذ اقامت ترکیه با اجاره خانه، سپردن کار خود به موسسات حقوقی است. موسسات حقوقی با تمامی مراحل کار آشنایی داشته و کار شما را در سریع ترین زمان ممکن انجام می دهند.

مراحل اخذ اقامت در ترکیه برای مهاجرت در ترکیه به این منوال است که ابتدا باید به ترکیه سفر کنید و ملک مورد نظر خود را اجاره کنید. سپس به اداره مهاجرت مراجعه کرده و نوبتی برای مصاحبه دریافت کنید. این نوبت می تواند برای 2 روز تا 2 ماه آینده باشد.

موسسات حقوقی می توانند در دریافت سریع ترین زمان ممکن برای مصاحبه به شما کمک کنند. در روز مصاحبه مدارک مورد نیاز که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم را با اجاره نامه، بیمه نامه و نمره مالیاتی به همراه داشته باشید.

در روز مصاحبه می توانید با زبان انگلیسی یا ترکی صحبت کرده و در صورت نیاز نیز می توانید یک مترجم فارسی داشته باشید.

جواب مصاحبه پس از حدود 90 روز به شما ایمیل خواهد شد. در صورت پذیرش، شما می توانید کارت اقامت خود را دریافت کرده و در ترکیه زندگی کنید.

اقامت ترکیه با اجاره خانه

مدارک مورد نیاز برای اقامت توریستی در ترکیه

لیست مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت در استانبول و ترکیه با اجاره خانه عبارتند از:

  • 4 قطعه عکس 4*3 تمام رخ
  • اصل گذرنامه و کپی از آن
  • ترجمه شناسنامه خود، فرزندان و همسر (در صورت وجود) و ترجمه قباله ازدواج در صورت متاهل بودن
  • فیش پرداخت برخی هزینه های اقامتی در ترکیه
  • اجاره نامه ملک در ترکیه، بیمه نامه یک ساله و شماره مالیاتی
  • فرم های مربوط به درخواست مصاحبه از اداره مهاجرتی ترکیه که به آن ها راندوو گفته می شود.

البته باید این نکته را هم گفت که ممکن است مامور اداره مهاجرت به استانبول بر اساس صلاحدید خود، مدارک اضافی دیگری مانند سوء پیشینه از ایران را نیز درخواست نماید.

مدارکی که برای تمدید اقامت ترکیه با اجاره خانه نیاز دارید شامل چهار قطعه عکس 4*3، اصل و کپی گذرنامه به همراه صفحات ورود و خروج گذرنامه، بیمه سلامت و سوء پیشینه از ترکیه و ایران است.

دقت داشته باشید که برای تمدید اقامت خود در ترکیه نیاز است که از 60 روز قبل از اتمام تاریخ اقامت خود برای تمدید اقدام کنید.

اقامت ترکیه با اجاره خانه

هزینه اقامت ترکیه با اجاره خانه

در صورتی که روند کار اقامت در ترکیه را به موسسات حقوقی سپرده اید، معمولاً تمامی هزینه های اقامت را این موسسات پرداخت می کنند و نیازی نیست که شما ریز به ریز هزینه ها را بپردازید.

از جمله این هزینه ها می توان به هزینه ملک اجاره شده، هزینه دفترخانه برای ثبت اجاره نامه، هزینه ترجمه مدارک شما به زبان انگلیسی یا ترکی، هزینه دریافت بیمه نامه از کشور ترکیه برای یک سال و مالیات اشاره کرد.

هزینه اجاره ملک ثابت نیست و بر اساس شهر و محله انتخابی شما متغیر است. مجموع هزینه ها سالانه بر اساس تورم متفاوت است اما می توان گفت که در حال حاضر مجموع هزینه ها حداقل 2000 لیر است.

یکی از نکاتی که باید در هنگام اجاره ملک در نظر داشته باشید این است که ملک به افراد دیگری اجاره داده نشده باشد و اصطلاحاً از شما کلاهبرداری نشود. برای اینکه بتوانید ملکی کاملاً مطمئن را اجاره کنید، به شما پیشنهاد می دهیم این کار را به موسسات حقوقی مطمئن بسپارید.

هم چنین برای دریافت مشاوره درخصوص شرایط خرید ملک در ترکیه، خرید آپارتمان در استانبول، خرید آپارتمان در ترکیه، ثبت شرکت در استانبول و هم چنین راه های مهاجرت به استانبول و دریافت اقامت در استانبول با مشاوران لیان از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

اقامت ترکیه با اجاره خانه

دیدگاه ها بسته شده است