مهاجرت به استانبول با لیان

لیان همراه همیشگی شما تماس با ما مهاجرت به ترکیه خرید ملک در ترکیه ثبت شرکت در ترکیه
گواهینامه رانندگی در ترکیه
گواهینامه رانندگی در ترکیه
سپتامبر 20, 2021
بررسی چند و چون خرید ویلا در ترکیه
سپتامبر 22, 2021

بررسی بهترین راه و روش های گرفتن پاسپورت ترکیه

رشد چشمگیر صنعت و گردشگری رونق ویژه ای به اقتصاد ترکیه داده از طرف دیگر تعامل سازنده ی این کشور با دنیا باعث شده پاسپورت ترکیه ارزش قابل توجهی در میان کشورهای جهان داشته باشد به گونه ای که شهروندان با پاسپورت ترکیه امکان مسافرت بدون ویزا به 115 کشور دنیا را دارند.به هر حال این روزها خیلی از ایرانیان رویای اقامت، اشتغال و پاسپورت ترکیه را دارند. اگر شما هم این رویای شیرین را در سر دارید آشنایی با شیوه های مرسوم گرفتن پاسپورت ترکیه می تواند برایتان بسیار مفید باشد.

شهروندان با پاسپورت ترکیه امکان مسافرت بدون ویزا به 115 کشور دنیا را دارند.

گرفتن پاسپورت ترکیه

بهترین راه گرفتن پاسپورت ترکیه کدام است ؟

پاسخ به این سوال بستگی به شرایط اقتصادی و وضعیت زندگی شما دارد . مثلا اگر از تمکن مالی خوبی برخوردار باشید بهترین راه پاسپورت ترکیه این است که ملکی به ارزش بیش از 250 هزار دلار در ترکیه خریده از این طریق اقامت را گرفته و پس از طی مراحل خاص موفق به گرفتن پاسپورت ترکیه شوید. البته توجه داشته باشید که  طبق قوانین ترکیه با خرید ملک بلافاصله پاسپورت ترکیه به شما نمی دهند. ابتدا اقامت دو ساله ی قابل تمدید خواهید داشت و باید 5 تا 8 سال در ترکیه اقامت موقت داشته باشید تا شرایط اقامت دائم و شهروندی شما قابل بررسی شود . ضمنا خرید این ملک حتما  بایستی نقدی باشد و سه خریدار قبلی ملکی که انتخاب نموده اید نباید غیر ترک باشند. تا سه سال نیز حق فروش ملک را ندارید. البته می توانید آن را اجاره داده و بخشی از هزینه ها را جبران کنید. هرچند این روال کمی زمانبر است اما  خبر خوب اینکه اگر شما ملکی با این قیمت را نقدا خریداری کنید  و موفق به دریافت پاسپورت ترکیه شوید علاوه بر خودتان همسر و فرزندان زیر 18 سال شما نیز شهروند ترکیه محسوب شده و می توانند  از مزایای این تابعیت استفاده کنند.

علاوه بر خرید ملک می توانید از طریق ثبت شرکت در ترکیه نیز برای دریافت پاسپورت ترکیه اقدام کنید مشروط به اینکه پس از ثبت شرکت اجازه ی کار را دریافت کرده و 5 سال بیمه کار برای خود رد کرده باشید بعد از 5 سال شما شهروند ترکیه خواهید بود. البته ازدواج واقعی (نه صوری) با اتباع ترکیه و سرمایه گذاری در بانک های این کشور نیز از دیگر راههای دریافت پاسپورت ترکیه است.

برای گرفتن پاسپورت ترکیه چه مدارکی لازم است؟   

برای گرفتن این پاسپورت ضمن برخورداری از یکی از شرایط گفته شده باید مدارکی شامل 4 قطعه عکس رنگی،اصل شناسنامه،پاسپورتی که بیش از یک سال اعتبار داشته باشد ، اگر مقیم هستید کارت اقامت خود را به همراه تاییدیه حساب های بانکی و  یک نسخه رونوشت مهرهای ورود و خروج را مهیا نموده و برای گرفتن پاسپورت ترکیه اقدام کنید.

البته توجه داشته باشید که گرفتن پاسپورت ترکیه پیچیدگی هایی دارد که ممکن است شما از آن بی اطلاع باشید پس حتما با یک تیم  معتبر متخصص امور مهاجرت و اقامت در ترکیه مشورت نموده و سپس اقدام کنید.

 

ازدواج واقعی (نه صوری) با اتباع ترکیه و سرمایه گذاری در بانک های این کشور نیز از دیگر راههای گرفتن پاسپورت ترکیه است.

دیدگاه ها بسته شده است