مهاجرت به استانبول با لیان

لیان همراه همیشگی شما تماس با ما مهاجرت به ترکیه خرید ملک در ترکیه ثبت شرکت در ترکیه
خرید خانه در ترکیه با 100 میلیون تومان
خرید خانه در ترکیه با 100 میلیون تومان
می 23, 2020
آیا گواهینامه ایران در ترکیه اعتبار دارد؟
آیا گواهینامه ایران در ترکیه اعتبار دارد؟
ژوئن 2, 2020
فروش فوری ملک در ترکیه

خرید خانه در اسکی شهیر ترکیه می تواند یکی از بهترین راه های سرمایه گذاری در کشور ترکیه باشد. این شهر با داشتن راه های ارتباطی مناسب و متعدد، هزینه های نه چندان زیاد (از آنجایی که این شهر به عنوان یک شهر دانشجویی شناخته می شود)، اماکن دیدنی متنوع و از همه مهمتر موقعیت جغرافیایی خوب آن می تواند گزینه بسیار خوبی برای خرید ملک در ترکیه باشد. در ادامه مقاله بیشتر به موضوع خرید خانه در اسکی شهیر ترکیه خواهیم پرداخت.

شرایط زندگی در کشور ترکیه

ترکیه یکی از کشور های همسایه در ایران است که در همسایگی شمال غربی ایران قرار دارد. این کشور با داشتن جمعیتی بالغ بر 84 میلیون که در سال 2020 برآورد شده است، یکی از کشور های پهناور (با مقام 37 ام در جهان) است که دارای موقعیت جغرافیایی حساسی می باشد.

این کشور دارای زبان رسمی ترکی استانبولی است که از نظر جغرافیایی به هفت قسمت منطقه آناتولی شرقی، فلات آناتولی مرکزی، دریای سیاه، منطقه مدیترانه، اژه، جنوب شرقی آناتولی، تراس و سرزمین های مرزی دریای مرمره تقسیم بندی می شود.

خرید خانه در اسکی شهیر ترکیه

شرایط اقتصادی ترکیه

کشور ترکیه از نظر اقتصاد در جهان بین کشور های توسعه یافته تقسیم بندی می شود که امروزه از آن به عنوان کشوری تازه صنعتی شده یاد می شود. این کشور در طول چندین سال به عنوان یکی از کشورهای برتر اقتصادی در اروپا شناخته می شود. جالب است بدانید که افراد ثروتمند موجود در ترکیه، رتبه چهارم در جهان را دارد.
اقتصاد این کشور بر چند پایه استوار است که عبارتند از:

 • کشاورزی
 • صنایع
 • ارتباطات
 • گردشگری
 • خدمات بانکی و مالی
 • پیمانکاری و ساخت و ساز

در بخش پیمانکاری و ساخت و ساز باید گفت این کشور به صورت پویایی فعال بوده و از این لحاظ در رتبه سوم جهان جای گرفته است. یکی از بخش های مهم در قسمت پیمانکاری و ساخت و ساز، مربوط به خرید و فروش ساختمان ها و خرید ملک در استانبول ترکیه می باشد که می خواهیم در این مورد به خصوص در شهر اسکی شهیر ترکیه بیشتر بپردازیم.

خرید خانه در اسکی شهیر ترکیه

ویژگی املاک در ترکیه

از آنجایی که ترکیه از کشورهای پویا در زمینه اقتصاد است، از تمام ظرفیت های خود برای پیشرفت اقتصادی و ارز آوری استفاده می کند. یکی از این راه های تامین ارز و شکوفایی اقتصاد برای هر کشوری، خرید و فروش املاک می باشد که مزایای بسیاری متناسب با نوع کشور دارد.

املاک در ترکیه همواره مورد علاقه مهاجران و اتباع خارجی به خصوص از کشور های ایران، عراق، عربستان و افغانستان بوده است. جالب است بدانید که در سال 2019، اتباع ایرانی بزرگترین خریداران برای خرید آپارتمان در ترکیه بوده اند.

به همین جهت و در راستای ارزآوری به کشور، ترکیه در سال های اخیر تغییراتی در قوانین مهاجرت به استانبول و ترکیه از طریق املاک این کشور به وجود آورده است که سبب شده است تا شهروندان کشور های خارجی با خرید املاک به مبلغ 250 هزار دلار، بتوانند شهروندی و کارت اقامت در ترکیه را بدست آورده و از مزایای شهروندی این کشور به طور کامل بهره مند شوند.

همچنین بخوانید: کارت کیملیک ترکیه یا کارت اقامت چیست؟

خرید خانه در اسکی شهیر

اسکی شهیر یا Eskişehir‏، مرکز استانی به همین نام است که به عنوان یک شهر دانشجویی با داشتن دو دانشگاه آناتولی و عثمان شناخته می شود. این شهر بین دو شهر مهم آنکارا و استانبول قرار گرفته است که همین موقعیت جغرافیایی را می توان به عنوان یک مزیت مهم درخرید خانه در اسکی شهیر ترکیه دانست.

خرید خانه در اسکی شهیر ترکیه

مزایای خرید خانه در اسکی شهیر

خرید خانه در اسکی شهیر ترکیه می تواند مزایای مختلفی داشته باشد که عبارتند از:

راه های دسترسی مختلف و گوناگون از جمله وجود فرودگاه بین المللی فرودگاه آنادولو، راه های زمینی برای اتوبوس ها و قطار
جاذبه های توریستی متعدد از جمله پارک Sazova

وجود مراکز خرید متنوع از جمله Espark

هزینه های اقتصادی بسیار مناسب با توجه به دانشجویی بودن شهر

نکات مهم در خرید خانه در اسکی شهیر ترکیه

از جمله نکات مهم در خرید خانه در اسکی شهیر ترکیه می توان به موارد زیر پرداخت که عبارتند از:

 • برای خرید خانه در اسکی شهیر ترکیه، باید ارز بین المللی یا لیر داشته باشید.
 • میانگین قیمت مسکن در شهر اسکی شهیر ترکیه در حدود 100 هزار لیر می باشد که می تواند در نقاط مختلف شهر بیشتر یا کمتر باشد.
 • بودجه مناسبی که برای خرید خانه در اسکی شهیر ترکیه پیشنهاد می شود، می تواند در حدود 120 تا 150 هزار لیر باشد.
 • نکته مهم دیگری که باید در خصوص خرید خانه در اسکی شهیر در ترکیه بدانید، این است که بخشی از بودجه در حدود 2 درصد از ارزش اصلی قیمت ملک باید به عنوان کمیسیون به سازمان املاک این کشور ارائه شود.
 • بسیار مهم است که در هر کشوری، در اینجا برای خرید آپارتمان در استانبول ترکیه، ابتدا از مسئول بنگاه بخواهید تا سند مالکیت واحد مورد نظر را نشان داده و از صحت آن اطمینان پیدا کنید.
 • برای خرید خانه توسط اتباع خارجی، شرایط و مدارک ویژه ای مورد نیاز است که باید شما یا وکیل شما آنها را در هنگام عقد قرارداد به همراه داشته باشد.

شما می توانید برای اطلاع از شرایط مهاجرت به ترکیه و اقامت در استانبول با کارشناسان لیان از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

خرید خانه در اسکی شهیر ترکیه

دیدگاه ها بسته شده است