مهاجرت به استانبول با لیان

لیان همراه همیشگی شما تماس با ما مهاجرت به ترکیه خرید ملک در ترکیه ثبت شرکت در ترکیه

خرید خودرو در ترکیه

شرایط خرید خودرو در ترکیه نسبت به ایران متفاوت می‌ باشد. قیمت خودرو‌های این کشور زیاد است. با زندگی افراد زیادی از ایران در ترکیه، این افراد سوالاتی درباره خرید خودرو در ترکیه دارند. برای اطلاع از خرید خودرو در ترکیه این مقاله را مطالعه فرمایید.

خرید خودرو در کشور ترکیه

در کشور ترکیه برای انتخاب اتومبیل جهت خرید با هیچ محدودیتی روبرو نخواهید شد. شما قادر به پیدا کردن انواع برند‌ها و مدل‌های گوناگون خودرو در این کشور خواهید بود. همچنین خط تولید شرکت‌های خودروسازی مانند هیوندای، فورد، فیات، تویوتا، هوندا و رنو در کشور ترکیه جهت افزایش فروش راه اندازی شده است.

به دلیل وارد کننده بودن کشور ترکیه در زمینه سوخت استفاده از خودرو‌های دیزیلی، که سوخت‌ها گازوئیل می‌باشد، در این کشور بسیار رایج می‌ باشد. بهتر است که بدانید قیمت این خودرو‌ها به مراتب بیشتر می‌ باشد.

برای خرید خودرو در ترکیه فقط کافی است برند خودروی مد نظر خود را از شرکت‌ها و کمپانی‌های معروف دنیا در این کشور انتخاب کنید و سپس اقدام به مراجعه حضوری کنید.

خرید خودرو در ترکیه

بعد از انتخاب مدل کارهای پرداخت مبلغ خودرو، کار‌های پلاک نیز همزمان انجام می‌ گیرد در غیر این صورت شما برگه‌ای جهت تحویل پلاک خودرو در زمانی دیگر تحویل خواهید گرفت. برای افراد سوال پیش می‌آید که چگونه برای به نام کردن خودرو اقدام کنند؟ مالک خودرو چه شهروند ترکیه بوده چه دارای شرایط اقامت در ترکیه به صورت بلند مدت بوده، باید جهت به نام کردن خودرو در ترکیه به نوتر مراجعه کند.

توجه داشته باشید هزینه‌های نوتر برای شما حدود ۲۵۰ لیر خواهد بود و همچنین فروشنده هزینه‌های قبلی مانند جریمه ها، مالیات و غیره را برعهده دارد و باید تسویه کند. خودرو و کارت ماشین بعد از پرداخت مبلغ سند در اختیار شما قرار می‌ گیرد.

قیمت ماشین در ترکیه

همان طور که در بالا گفته شد، شرکت‌ها و برند‌های متفاوتی در بازار خودروی ترکیه وجود دارد. آشکار است که هر یک از این خودرو‌ها نیز دارای قیمت متفاوتی می باشند و همچنین بررسی کردن این برند‌ها جهت خرید خودرو در ترکیه دشوار می‌ باشد.

از این رو برای اطلاع از قیمت های به روز با شرکت ها و سایت های فروش خودرو می بایست در ارتباط باشید. و لیست قیمت خودرو در ترکیه را به روز مشاهده نمایدد.

خرید خودرو در ترکیه

نکات خرید خودرو در ترکیه

  • در ترکیه نیز همانند ایران پرداخت بیمه شخص ثالث اجباری بوده و بیمه بدنی اختیاری می‌ باشد.
  • در این کشور با توجه به حجم سیلندر و مدل ماشین و همچنین متغیر‌ های دیگر، مالیات خودرو سالانه از مالک دریافت می‌شود.
  • هنگام تمایل به خرید خودرو دست‌دوم، در شرکت‌هایی مانند اکسپرتیز که هزینه کمتری نیز دارند اقدام به معاینه فنی کنید.
  • اگر نمی‌ خواهید دچار مشکل شوید بعد از خرید خودرو حتما اقدام به بیمه خودروی خود کنید.
  • اگر می‌ خواهید با هزینه کمتری از انواع خسارت های پرداختی شرکت بیمه مطلع شوید، پیامک ارسال کنید.
  • توجه داشته باشید با خرید ماشین پلاک خارجی، شما فقط می‌توانید آن را به شهروندان سایر کشورها بفروشید و همچنین این ماشین‌ها نیاز به تمدید اجازه تردد در این کشور دارند.
  • مصرف کننده بودن ترکیه در سوخت بنزین سبب بالا بودن قیمت آن نیز می باشد.
  • هزینه تعمیر و مراقبت از خودرو در ترکیه به مراتب بالا می باشد.
  • در هنگام خرید خودرو در ترکیه توجه داشته باشید که ماشین بیشتر از ۲۰ هزار کیلومتر استفاده نشده باشد که در این صورت یا ماشین از شرکتهای اجاره خودرو می‌باشد یا مالک آن جهانگرد میباشد. در هر دو مورد خرید این ماشین به نفع شما نخواهد بود.

خرید خودرو در ترکیه

آیا در کشور ترکیه ماشین دست دوم بخریم؟

از جمله سوالات تکراری درباره خرید خودرو در ترکیه مربوط به خرید ماشین‌های دست دوم می‌ باشد چون خرید ماشین‌های دست دوم بیشتر از خودرو‌های صفر می‌ باشد. خودرو‌های دست‌ دوم به خاطر این که مورد استفاده قرار گرفته‌اند، قیمتی به نسبت پایین تری دارند.

برخی از فروشندگان نیز به فرو و خرید ماشین قسطی در ترکیه می پردازند که می توانید از این روش نیز استفاده کنید.

اگر شما نیز می‌خواهید به جای خرید ماشین صفر در ترکیه مستقیم از کمپانی ها، اقدام به خرید خودروهای کارکرده بکنید حتما قبل خرید، خودرو را برای بررسی به شرکتهایی که این کار را انجام می‌دهند، ببرید.

این شرکت‌ها با کارشناسان مجرب به خوبی و کاملا ماشین را مورد بررسی قرار می‌دهند و شما را از اشکالات خودرو آگاه می‌کنند.

توجه ویژه داشته باشید که قیمت هر خودروی دست دوم نسبت به این که چند سال مورد استفاده قرار گرفته‌اند و نیز پلاک آنها متفاوت می باشد. توجه کنید که خرید و فروش وسیله نقلیه دست دوم در کشور ترکیه از طریق دفاتر اسناد رسمی صورت می گیرد.

قبل از رفتن به دفتر اسناد رسمی اطمینان حاصل فرمایید که فروشنده اقدام به ثبت وسیله نقلیه مورد نظر در سیستم ویژه فروش کرده است و نسبت به پرداخت جریمه یا اقساط مالیات مربوط به وسیله نقلیه کرده است زیرا در غیر این صورت سیستم معامله را انجام نخواهد داد.

خرید خودرو بدون مالیات در ترکیه برای اتباع خارجی

این کشور قوانینی برای اتباع خارجی در خرید خودرو وضع کرده است که به نفع آنها می باشد چون آنها می‌توانند اقدام به خرید خودرو در ترکیه ارزانتر از شهروندان کنند زیرا آنها مجبور به پرداخت مالیات خودرو نمی‌باشند. از این رو می توان قیمت ماشین ارزان در ترکیه را به این روش در انتظار داشت.

در این میان ممکن است نیاز به اطلاعاتی در خصوص مهاجرت به ترکیه، اقامت در ترکیه و یا اقامت در استانبول و هم چنین ثبت شرکت در ترکیه داشته باشید تا بتوانید اطلاعات لازم جهت خرید خودرو و هم چنین خرید ملک در ترکیه را بررسی کنید و بهترین انتخاب را داشته باشید.

مشاوران شرکت لیان در این زمینه می توانند در کنار شما باشند و مشاوره ای تخصصی در خصوص شرایط مهاجرت به استانبول، اقامت و خرید آپارتمان در ترکیه، خرید ملک در ترکیه و تمام موارد مرتبط را در اختیار قرار دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

خرید خودرو در ترکیه

Back to top

دیدگاهتان را بنویسید