تلفن : 0902124013471
سال ساخت
اندازه گاراژ
اندازه زمین
امکانات
قیمت

خرید ماشین قسطی در ترکیه

افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای خارجی همچون ترکیه را دارند به احتمال زیاد پس از گذشت مدت زمانی به خرید ماشین احتیاج پیدا خواهند کرد و در این بین به فکر خرید ماشین قسطی خواهند افتاد. ما در این مطلب می‌خواهیم توضیحات لازم را خدمت افرادی که قصد خرید ماشین قسطی در ترکیه را دارند ارائه دهیم تا بیشتر با این موضوع آشنایی پیدا کنند.

برخی افراد که پیش از مهاجرت، در ایران دارای خودرو بودند می‌توانند کارهای لازم در جهت انتقال ماشین خود، پلاک کردن ماشین و انجام کارهای ادارای را انجام دهند و ماشین خود را به کشور ترکیه انتقال دهند. در این بین هستند کسانی که در کشور ایران ماشین گرانی نداشته‌اند و حال که اقدام مهاجرت به ترکیه کرده‌اند قصد دارند تا ماشین جدیدی را در کشور ترکیه خریداری کنند.

یادتان باشد در هنگام خرید ماشین تا جایی که امکان دارد از خرید ماشین‌های دست دوم که مدت زمانی از آن استفاده شده خودداری کنید زیرا هزینه تعمیر این گونه از ماشین‌ها در بسیاری از مواقع بالا خواهد بود بنابراین اگر قصد خرید تهیه ماشین را دارید تا جایی که امکان دارد سعی کنید یک خودرو جدید تهیه کنید.

همچنین بخوانید: خرید آپارتمان قسطی در ترکیه

خرید ماشین قسطی در ترکیه

قیمت خودرو در ترکیه به چه صورت است؟

در خصوص آگاهی از قیمت خودرو در کشور ترکیه باید این نکته را خدمت شما عرض کنیم که بیشتر شهروندان ترکیه‌ای راغب به خرید ماشین‌هایی با قیمت مناسب و لوکس هستند به همین دلیل ترجیح می‌دهند که ماشین خود را با اقساط بلند مدت خریداری کنند. افرادی که مقیم کشور ترکیه هستند و یا جزو شهروندان خارجی این کشور به حساب می‌آیند می‌توانند خودرو مورد نظر خود را به صورت نقدی و قسطی خریداری کنند.

به عنوان مثال افرادی که از کشورهای دیگر همچون ایران اقامت در ترکیه را داشته و قصد خرید خودرو در ترکیه را دارند می‌توانند به سه طریق خودرو مورد نظر خود را خریداری کنند: خرید از کمپانی‌های تولید کننده ماشین مورد نظر، خرید از نمایشگاه‌های ماشین معتبر، خرید ماشین به طور مستقیم از صاحب خودرو.

فردی که به صورت قانونی اقامت در استانبول و یا هر شهر ترکیه را داشته باشد و به عنوان یک شهروند ترک به شمار رود می‌تواند به راحتی در خصوص خرید ماشین اقدام کند. البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که اگر قصد خرید ماشین از یک فرد غیر ترک را دارید که یک فرد خارجی به حساب می‌آید و شهروند ترکیه نیست باید از این کار امتناع کنید زیرا ممکن است پس از گذشت مدت زمانی محدودیت‌هایی در این امر ایجاد شود.

همچنین بخوانید: بهترین روش دریافت اقامت ترکیه

خرید ماشین قسطی در ترکیه

نکات مهم در خرید ماشین به صورت قسطی در ترکیه

خوشبختانه کشور ترکیه یکی از کشورهای مناسب به جهت خرید خودرو قسطی بوده و می‌تواند این امکان را به راحتی برای شمایی که قصد اقامت در ترکیه را دارید فراهم آورد.

تنها باید بدانید که در هنگام خرید به صورت قسطی در کشور ترکیه به مانند ایران قولنامه یا مبایعنامه‌ای تنظیم نمی‌شود به همین دلیل تا زمانی که به صورت رسمی سند ماشین به نام شما نشده است هزینه‌ای به فروشنده پرداخت نکنید و پس از انتقال سند مبلغ را برای وی واریز کنید. بنابراین برای این کار اول اقدام به یک افتتاح حساب کرده و سپس از حساب بانکی موجود خود در کشور ترکیه مبلغ را برای فروشنده واریز کنید.

همچنین بخوانید: خرید خودرو در ترکیه

در زمان خرید ماشین، هر شخص بسته به شرایطی که می‌خواهد ماشین را بخرد حال چه به صورت نقدی و چه به صورت قسطی و غیره باید با در نظر گرفتن شرایط خود در آن کشور اقدام به خرید خودرو کند. پیشنهاد می‌شود اگر قصد خرید خودرو به صورت قسطی را دارید و ماشین گران قیمتی در ذهن ندارید به دلیل گران بودن سوخت بنزین خودروهای دیزلی یا هیبریدی را خریداری کنید. در زمان خرید ماشین حتما به خدمات پس از فروش برند ماشین انتخابی توجه ویژه‌ای داشته باشید.

نکته مهم دیگری که در خصوص خرید خودرو باید در نظر داشته باشید این است که درست است خودرهای دیزلی نسبت به خودروهایی که سوخت بنزینی دارند گران‌تر است اما در نظر داشته باشید که قیمت بنزین در این کشور بالا بوده و بهتر است قبل از اقدام به خرید خودرو به تمامی این موارد توجه داشته باشید. پس از خرید ماشین مورد نظر نیز بهتر است در وهله اول به فکر بیمه خودرو باشید تا از بسیاری از مشکلات جلوگیری کنید.

همچنین بخوانید: املاک ایرانی در استانبول

خرید ماشین قسطی در ترکیه

خرید ماشین در ترکیه بدون پرداخت مالیات

حتما شما هم شنیده‌اید که پس از اخذ اقامت در استانبول و ترکیه می‌توانید به راحتی در خصوص خرید ماشین به صورت نقدی و قسطی اقدام کنید، درست است؟ اما آیا شنیده‌اید که می‌توانید پس از اقامت و در صورت قصد خرید خودرو، خودروی مورد نظر را از یک فروشگاه معتبر خودرو بدون پرداخت مالیات و مالیات بر ارزش افزوده خریداری کنید؟

نکته‌ای که در این خصوص وجود دارد این است که شما پس از خرید ماشین باید تنها مالیات بر جاده را به صورت سالیانه پرداخت کنید. البته باید این موضوع را هم خدمت شما عرض کنم که مزایای پرداخت نکردن مالیات تنها برای یک ماشین و یا ماشینی که اجاره می‌کنید صدق می‌کند و اگر خانواده‌ای بخواهد چندین ماشین داشته باشد این معاف بودن از مالیات شامل ماشین‌های دیگر نمی‌شود.

همچنین بخوانید: آیا گواهینامه ایران در ترکیه اعتبار دارد؟

علاوه بر تمام موارد گفته شده از آنجایی که شما و خانواده‌تان (در صورت مهاجرت به صورت خانوادگی) افراد غیر ترک هستید و اقامت کشور ترکیه را دارید می‌توانید با این ماشین رانندگی کنید. در ضمن اگر قصد فروش ماشین را داشته باشید نمی‌توانید این نوع ماشین‌ها را به شهروندان ترکیه‌ای بفروشید، در ضمن شهروندان این کشور نیز اجازه رانندگی با این نوع ماشین‌ها را ندارند زیرا این ماشین‌ها تنها برای افرادی که برای مهاجرت به ترکیه اقدام کرده اند، معرفی شده است و نمی‌توان آن را در اختیار شهروندان ترکیه‌ای قرار داد.

این نوع خودروها که معاف از مالیات هستند معمولا دارای پلاک‌های متمایز آبی رنگ بوده و شماره پلاکی که برای این نوع خودروها استفاده می‌شود معمولا با MZ و یا MA ثبت می‌شوند. این نوع خودروها تا انتهای زمانی که در کارت اقامت شما ثبت شده باشد معتبر بوده و اگر در خصوص دریافت مجدد کارت اقامت اقدام نکنید ملزم به پرداخت جریمه خواهید شد.

برای مهاجرت به استانبول و ترکیه روش های زیادی وجود دارد که شما می توانید از طرق قانونی جهت اخذ اقامت در ترکیه اقدام کنید. در این میان می توان به خرید ملک در ترکیه، خرید آپارتمان در استانبول و همچنین ثبت شرکت در ترکیه اشاره داشت. برای انجام هر یک از این موارد می توانید با کارشناسان لیان در ارتباط باشید و مشاوره ای در خور دریافت نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق چت واتساپ و یا صفحه تماس با ما، با کارشناسان در ارتباط باشید.

همچنین بخوانید: لیست قیمت خودرو در ترکیه

خرید ماشین قسطی در ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید