تلفن : 0902124013471
سال ساخت
اندازه گاراژ
اندازه زمین
امکانات
قیمت

خرید ملک در استانبول

خرید ملک در استانبول سرمایه گذاری هوشمندانه ای است که می تواند سکوی پرتاب برای هر شخصی باشد، پیشنهاد می دهیم برای اطلاع از قوانین و فرایند خرید ملک در استانبول با ما همراه باشید، ترکیه به عنوان پلی به اروپا است که دو قاره آسیا و اروپا را به هم متصل می کند. یک کشور مدرن با جاذبه های تاریخی و اقتصادی و توریستی بی نظیر که خرید ملک در آن و شهر استانبول مزایای زیادی دارد.

با لیان همراه باشید تا شما را با مسائل مرتبط با خرید ملک در استانبول آشنا سازیم:

خرید ملک در استانبول

سرمایه گذاری با خرید ملک در ترکیه

یکی از کشورهای همسایه و هم مرز با ایران، ترکیه است که نزدیکی زیاد با فرهنگ ایرانی دارد و نیاز به داشتن ویزا برای رفت و آمد به این کشور وجود ندارد. این موضوع زمینه ساز خرید آپارتمان در استانبول برای بسیاری از ایرانیان شده است و مزایایی که خرید ملک در استانبول دارد باعث شده ایرانیان زیادی اقدام به این امر نمایند. کشور ترکیه یک کشور توریستی است که بستر مناسبی برای اقامت و زندگی می باشد. خرید ملک در ترکیه یک سرمایه گذاری است که منجر به گرفتن تابعیت ترکیه می شود و وزارت شهرسازی و مسکن جمهوری ترکیه آن را تایید کرده است.

به هر شخصی که حداقل با مبلغ 250.000 دلار آمریکایی اقدام به خرید ملک در استانبول نماید به شرط اینکه به مدت حداقل 3 سال ملک را به فروش نرساند تابعیت ترکیه داده می شود البته مسئله سرمایه گذاری در ترکیه ابعاد وسیعی دارد ولی یکی از این راه های سرمایه گذاری و دریافت تابعیت این کشور، خرید ملک در ترکیه می باشد.

خرید ملک در استانبول

قوانین خرید ملک در استانبول

یکی از آسانترین راه ها برای گرفتن اقامت در بهترین کشورها خرید ملک در استانبول است. در واقع این آسانترین راه حل برای این موضوع است. شهر توریستی در استانبول و شهرهای تفریحی پیشنهادهای مناسب و به صرفه ای برای خرید ملک در استانبول می دهند.

قوانین خرید ملک در ترکیه بسیار سهل گیرانه است که هر فردی کمی هم با زبان انگلیسی یا ترکی آشنا باشد می تواند قوانین را مطالعه نماید. اما اصل موضوع جنبه قراردادی و قانونی آن است. این قوانین از سال 2012 برای اتباع خارجی به تصویب رسید و مشخصا خرید ملک و تملک اراضی را برای اتباع غیر ترک بلامانع و قانونی دانست.

کنسولگری و سفارت ترکیه نه تنها از این موضوع استقبال می کند بلکه اطلاعات تکمیلی به متقاضیان خواهد داد. برای سهولت کار سازمان ثبت و نقشه برداری اراضی کلیه استعلامات را برای متقاضیان می دهد به عنوان مثال با تماس با این سازمان می توانید مشخصات ملک و سند را بررسی نمایید. طبق قوانین تصویب شده هر تبعه خارجی امکان این را دارد که هر ملک مسکونی، تجاری و یا ویلایی را با استعلام از این سازمان خریداری نمایند.

خرید ملک در استانبول

ساخت ساز ملک در استانبول

خرید آپارتمان در استانبول محدود به ملک با ساختمان مشخص نیست بلکه متقاضیان می توانند زمین های مسکونی و تجاری خریداری نمایند و البته طی 2 سال اقدام به ساخت ملک در استانبول نمایند و در طی این 2 سال پروژه را برای وزارتخانه مربوطه در ترکیه معرفی نموده و به اطلاعشان برساند.

البته برای پروژه های تجاری اقدامات پیش از ساخت و دریافت مجوز و طی مراحل اداری شرط شروع و انجام قانونی پروژه محسوب می شود. ناگفته نماند محدودیت هایی هم برای اتباع خارجی در نظر گرفته شده است.

به عنوان مثال اتباع خارجی نمی توانند بیش از 30 هکتار از اراضی ترکیه را خریداری نمایند و همچنین حق خرید؛ تملک و یا اجاره زمین در مناطق امنیتی و نظامی ترکیه را ندارند. همچنین مالک نباید قوانین ترکیه برای خرید ملک را نقض نماید و روند خرید ملک در استانبول و تایید معامله از سوی وزارتخانه و ارگان های امنیتی مورد تایید باشد، در غیر این صورت قرارداد لغو خواهد شد.

خرید ملک در استانبول

فرآیند خرید ملک در استانبول

تابعیت داشتن متقاضیان خرید از یکی از کشورهایی که مجاز به خرید ملک در اراضی ترکیه هستند، الزامی است و اتباع ایرانی این اجازه را دارند. وکیل قانونی متقاضی و یا مالک باید درخواست برای انجام امور اداری پیش از معامله و اقدامات مقدماتی انتقال سند و عقد قرارداد را به اطلاع وزارتخانه مربوطه برساند و در صورت عدم اقدام عقد قرارداد با تاخیر مواجه خواهد شد.

مدارک مورد نیاز 2 قطعه عکس از مالک و متقاضی ملک، پاسپورت و کارت ملی و شناسنامه با ترجمه به زبان رسمی ترکی، سند ملک مورد معامله و مشخصات و اطلاعات فنی و موقعیتی ملک، مختصات زمین و تاییدیه سازمان ثبت اسناد و احراز مالکیت ملک، دو نفر شاهد برای انجام معامله و پرداخت عوارض شهرداری برای ملک، حضور وکیل دو طرف معامله و اصل وکالت نامه با تایید وزارت دادگستری کشور صادر کننده همراه با کپی است.

در صورت آشنا نبودن با زبان ترکی حضور مترجم الزامی است، طبق قوانین ترکیه عدم پایان کار طبق برنامه ارائه شده به وزارتخانه و در صورت پایان یافتن مهلت تعیین شده قانونی برای شروع پروژه می تواند به ابطال مالکیت شخص بیانجامد.

دیدگاهتان را بنویسید