مهاجرت به استانبول با لیان

لیان همراه همیشگی شما تماس با ما مهاجرت به ترکیه خرید ملک در ترکیه ثبت شرکت در ترکیه
فروش ویلا در استانبول، شهری پر از جاذبه های گردشگری و اقتصادی
نوامبر 3, 2021
خرید خانه در ترکیه، سریع‌ترین روش اخذ اقامت
نوامبر 13, 2021
خرید ملک قانونی در ترکیه

یکی از بهترین روش ها جهت اخذ اقامت در ترکیه، خرید ملک در ترکیه می باشد. از آنجایی که این کشور به دلیل شرایط جغرافیایی و تاریخی یکی از بهترین گزینه ها برای مهاجرت ایرانیان است، پس اگر شما هم می خواهید در خصوص نکات مهم در خرید ملک قانونی در ترکیه اطلاعاتی داشته باشید بهتر است در ادامه با ما همراه باشید.

خرید ملک در ترکیه برای دریافت پاسپورت

کشور ترکیه با وجود این که یکی از برترین مقاصد توریستی دنیا بوده همواره توجه بسیاری از ایرانیان را نیز به خود جلب کرده است. از طرفی شرایط خوب زندگی در این کشور نیز موجب شده تا افراد زیادی قصد مهاجرت به ترکیه را داشته باشند که با این وجود امروزه افراد زیادی جهت دریافت اقامت در استانبول، حقوق شهروندی و پاسپورت کشور ترکیه اقدام به خرید ملک در این کشور می کنند.

به طور کلی برای این امر رعایت قوانین خاصی نیاز بوده که شما بعد از رعایت این قوانین وقتی موفق به خرید ملک قانونی در ترکیه شدید باید به اداره ثبت و املاک رفته و در کشور ترکیه درخواست تقاضای حقوق شهروندی را ارائه دهید.

خرید ملک قانونی در ترکیه

اهمیت خرید ملک قانونی در ترکیه

علاوه بر این که با خرید ملک در استانبول شما می توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید باید توجه داشته باشید که این امر مزایای دیگری نیز برای شما به همراه خواهد داشت. به طوری که باید بدانید تورم املاک در کشور ترکیه نسبت به ایران از وضعیت بهتری برخوردار می باشد.

همچنین از آنجایی که در حال حاضر دانشجویان و گردشگران بین ‌المللی برای رفتن به ترکیه بسیار اقدام می ‌کنند پس اگر شما در کنار هتل های این شهر آپارتمان و خانه هایی خریداری کنید می ‌توانید با اجاره دادن این خانه ها به این افراد کسب درآمد کنید.

همچنین وقتی شما با خرید ملک قانونی در ترکیه توانستید پاسپورت این کشور را دریافت کنید امکان ورود به کشورهایی چون بحرین، لبنان، کویت و اکثر کشورهای آفریقایی را خواهید داشت.

قیمت خرید ملک در ترکیه

هنگامی که افراد قصد خرید آپارتمان در ترکیه را داشته باشند یکی از مهمترین مواردی که باید به آن توجه کنند، قیمت ملک در این کشور است. به طور کلی باید بدانید شهر استانبول گران ترین شهر این کشور بوده که امروزه به یکی از شهرهای گران دنیا نیز تبدیل شده است.

با این شرایط طبیعتاً قیمت‌ ملک‌ نیز در این شهر بالا خواهد بود. در واقع گرانترین منطقه ترکیه در بخش اروپایی استانبول در کنار تنگه بسفر می باشد. اما اگر در مناطقی نظیر بلیکدوز و یا شهرهایی چون ازمیر و آنکارا اقدام به خرید ملک کنید هزینه تمام شده برای شما کمتر خواهد بود.

برای دریافت مشاوره در خصوص شرایط خرید ملک در شهرهای ترکیه، می توانید با کارشناسان ما از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

خرید ملک قانونی در ترکیه

چه افرادی می توانند در ترکیه ملک بخرند؟

علیرغم اینکه خرید آپارتمان در استانبول ترکیه با وجود امکانات بالا مجتمع مسکونی می تواند گزینه ای بسیار مناسب برای سرمایه گذاری باشد اما باید بدانید شرایط خریدار نیز بسیار مهم است.

به طوری که از جمله افراد مناسب برای خرید ملک در ترکیه، افرادی هستند که دارای تمکن مالی کافی بوده به طوری که مبلغ خرید ملک در ترکیه جزو کوچکی از دارایی آنها می ‌باشد.

دسته دیگر افراد که جهت خرید ملک در این کشور توصیه می شوند اشخاصی هستند که از لحاظ کاری وضعیت باثباتی در ترکیه داشته و یا از طریق ثبت شرکت در ترکیه و کار در شرکت های این کشور درآمد مناسبی دارند.

دیگر افرادی که پیشنهاد می شود در کشور ترکیه اقدام به خرید ملک کنند، افرادی هستند که می ‌توانند از طریق تسهیلات خرید ملک در ترکیه اقدام نمایند که در این صورت لازم است فرد ۲۰ الی ۳۰ درصد کل مبلغ را پرداخت کرده و مابقی قیمت آن را طی ده سال پرداخت خواهد کرد.

قوانین مهم برای خرید ملک در ترکیه

حال با تمام آنچه بیان شد به طور کلی باید بدانید که خرید ملک در ترکیه نیاز به رعایت قوانین دارد به طوری که این قوانین در طی سالهای اخیر بارها تغییراتی داشته تا بتواند شرایط خوبی برای خارجیان فراهم کند زیرا دولت ترکیه با تغییر این قوانین قصد داشته که افراد و سرمایه ‌گذاران به راحتی بتواند در این کشور سرمایه گذاری کرده و این گونه به فرایند اقتصادی کشور نیز کمک کنند.

در ۱۸ ماه مه سال ۲۰۱۲ قانونی وضع شد که در آن تمامی اتباع خارجی میتوانند در ترکیه اقدام به خرید ملک کنند. همچنین شهروندان خارجی می‌ توانند هر ملکی چه زمین و اراضی، چه خانه و ملک تجاری را با کسب استعلام خریداری کنند.

همچنین توجه داشته باشید شهروندان خارجی بعد از اینکه اقدام به خرید زمین جهت ساخت ملک در این کشور کردند باید طی دو سال اقدام به شروع ساخت پروژه معرفی شده نمایند.

دیگر قانون مهم در خصوص خرید ملک در ترکیه عقد قرارداد می باشد، به طوری که باید بدانید انتقال مالکیت تنها با به واسطه اوراق رسمی و ثبتی که توسط طرفین یا وکلای رسمی آنها امضا شده باشد مقدور است که باید در دفاتر رسمی ثبت اسناد ملکی انجام شود.

همچنین عقد قولنامه بین طرفین را می ‌توان در بنگاه دفاتر مشاورین انجام داد. از طرفی باید بدانید هر شهروند خارجی حداکثر می تواند ۳۰ هکتار اراضی جمهوری ترکیه را خریداری کند.

شما می توانید برای دریافت مشاوره تخصصی در خصوص خرید آپارتمان در ترکیه، خرید ملک در استانبول، ثبت شرکت در استانبول و شرایط مورد نیاز برای مهاجرت به استانبول ترکیه با کارشناسان لیان از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

خرید ملک قانونی در ترکیه

دیدگاه ها بسته شده است