مهاجرت به استانبول با لیان

لیان همراه همیشگی شما تماس با ما مهاجرت به ترکیه خرید ملک در ترکیه ثبت شرکت در ترکیه
اقامت ترکیه در سال 2020
اقامت در ترکیه
دسامبر 19, 2021
خرید ملک در ترکیه-قوانین تجاری ترکیه
قوانین تجاری ترکیه
دسامبر 23, 2021
راهنمای ملک خریدن در ترکیه

کشور ترکیه یکی از کشورهای خوب از لحاظ کاری، تحصیلی، زندگی، اقتصادی و … می باشد و همین مسئله باعث شده است تا در چند سال اخیر، افراد بسیاری قصد مهاجرت به ترکیه را کرده و اقدام به خرید ملک در ترکیه نمایند.

اما خرید ملک در این کشور، قوانین و نکات خاصی دارد که اگر شما با آن آشنایی نداشته باشید، ممکن است ضرر و زیان های مالی بسیاری را متحمل شوید.

قوانین خرید ملک در ترکیه

حتما شما نیز بارها آگهی های تبلیغاتی که در زمینه خرید ملک در استانبول و ترکیه وجود دارد را دیده اید. اما باید بدانید که متاسفانه سودجویان بسیاری از افرادی که قصد خرید ملک در ترکیه را دارند، مبالغ کلانی را اخاذی کرده اند. بنابراین نباید به این آگهی ها دلخوش کنید و بهتر است که ملک مورد نظرتان را خودتان پیدا کرده و خریداری کنید.

از سوی دیگر، افراد بسیاری تصور می کنند که می توانند با خرید ملک در این کشور، می توانند شهروندی این کشور را به دست آورند.

اما لازم است بدانید که افرادی که مایل به خرید ملک در کشور ترکیه هستند، باید به نوعی اجازه اقامت در ترکیه را داشته باشند و اگر فرد دارای اجازه اقامت در ترکیه نیست، می تواند با دریافت شماره شناسایی یا شماره مالیاتی، اقدام به خرید ملک در این کشور نماید.

همچنین باید توجه کنید که برای خرید ملک در این کشور، افراد باید از شهروندان کشورهای مجاز به خریداری ملک در کشور ترکیه باشند که خوشبختانه، کشور ایران، جز کشورهای مجاز می باشد.

راهنمای ملک خریدن در ترکیه

شرایط خرید ملک در ترکیه

هر فرد خارجی می تواند حدود 30 هکتار از اراضی این کشور را خریداری کند و بیش از این میزان، خلاف قوانین ترکیه است.

افراد خارجی نمی توانند املاکی که در محدوده نظامی و امنیتی قرار دارد را خریداری کرده و یا اجاره نمایند.

هر فرد خارجی می تواند حدود 10 درصد از املاک یک منطقه را خریداری نماید.

افراد خارجی و حتی شخصیت های حقوقی، می توانند از بانک های ترکیه و مالکین، درخواست خرید اعتباری داشته باشند و در این مورد هیچ محدودیتی برای آنها وجود ندارد.

راهنمای ملک خریدن در ترکیه

عقد قرارداد خرید ملک در کشور ترکیه

عقد قرارداد خرید ملک در ترکیه، شباهت بسیاری به خرید ملک در ایران دارد. برای این منظور، پس از خرید ملک در ترکیه و توافقاتی که میان فروشنده و خریدار صورت گرفت، قرارداد باید در یکی از دفاتر فروش ملک و دفاتر مشاوره نوشته شده و سپس قولنامه باید در سازمان ثبت اسناد رسمی و املاک به ثبت برسد.

در غیر اینصورت، حتی اگر خریدار قولنامه را نیز در دست داشته باشد، اینکار هیچ گونه الزامی برای انتقال سند ایجاد نمی کند. توجه نمایید که انتقال مالیک در کشور ترکیه تنها از طریق اوراق کاملا قانونی و ثبت شده انجام می شود که این اوراق باید در دفاتر اسناد رسمی انتقال پیدا کرده و به امضای طرفین نیز رسیده باشد.

راهنمای ملک خریدن در ترکیه

مدارک مورد نیاز برای انتقال سند ملک در ترکیه

سند مالکیت و در صورتی که سند آماده نباشد، ارائه نامه تاییدیه از سازمان ثبت اسناد و املاک در رابطه به احراز مالکیت که باید در این تاییدیه مشخصات کامل ملک، مساحت، آدرس و کروکی دقیق ملک مشخص شده باشد.

  • شناسنامه، کارت ملی و پاسپورت فرد خریدار که باید به زبان ترکی ترجمه شده باشند.
  • برگه پایان کار و برگه پرداخت عوارض شهرداری و تسویه مالیات
  • بیمه نامه اجباری ملک
  • یک قطعه عکس 4*6 از فروشنده
  • دو قطعه عکس 4*6 از خریدار
  • در صورت عدم صحبت طرفین به زبان ترکی استانبولی، باید یک مترجم و دو شاهد نیز حضور داشته باشند.
  • در صورتی که طرفین حضور نداشته باشند و وکیل آن ها حضور داشته باشد، ارائه وکالت نامه با ترجمه رسمی که باید به تایید وزارت خارجه و دادگستری کشور صادر کننده رسیده باشد.

هزینه های مورد نیاز برای خرید و نقل و انتقالات ملک در ترکیه

  • طبق قانون 492 نقل و انتقال مالکیت در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ترکیه، خریدار و فروشنده باید به میزان 2 درصد از ارزش واقعی ملک را پرداخت نمایند.
  • مالیات سرمایه در گردش باید در همان محل پرداخت شود.
  • هزینه استعلامات لازم برای نشان دادن اینکه ملک خریداری شده در محدوده اراضی ارتش ترکیه و دیگر مناطق ممنوعه نمی باشد، نیز باید پرداخت شود.

راهنمای ملک خریدن در ترکیه

نکاتی در خصوص برای خرید ملک در کشور ترکیه

خریدار ملک باید استعلامات لازم در خصوص عدم بدهی، وام و … را از سازمان ثبت اسناد و املاک دریافت نماید.

حتما توجه کنید که در رابطه با مشاوران و سازندگانی که قصد همکاری با آنها را دارید، حتما تحقیق کنید تا از قانونی بودن کار آن ها مطمئن شوید.

در صورتی که ملک خریداری شده از قوانین خرید ملک در ترکیه تخطی نماید، باعث می شود تا خرید خانه و قرارداد تنظیم شده ملک به خودی خود، باطل شود.

شهروندان خارجی می توانند هر نوع ملک تجاری، مسکونی، زمین و اراضی را در ترکیه خریداری نمایند.

اگر یک شهروند خارجی زمینی برای ساخت و ساز در ترکیه را خریداری نماید، باید حداکثر طی 2 سال پس از معرفی پروژه مورد نظر به وزارتخانه، اقدام به شروع پروژه نماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به استانبول و ترکیه و شرایط اقامت در استانبول از طریق خرید آپارتمان در استانبول و یا خرید آپارتمان در ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه و ثبت شرکت در استانبول با مشاورین لیان از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

راهنمای ملک خریدن در ترکیه

دیدگاه ها بسته شده است