مهاجرت به استانبول با لیان

لیان همراه همیشگی شما تماس با ما مهاجرت به ترکیه خرید ملک در ترکیه ثبت شرکت در ترکیه
پاسپورت ترکیه
پاسپورت ترکیه و هزینه خرید پاسپورت ترکیه
آگوست 8, 2021
اقامت ترکیه
مراحل گرفتن اقامت ترکیه
آگوست 13, 2021

خرید آپارتمان در ترکیه

شرایط خرید آپارتمان در ترکیه در سال 1400

اگر به دنبال خرید آپارتمان در ترکیه هستید ، نکاتی وجود دارد که بهتر است به آن توجه کنید. در اینجا راهنمایی­ها و مزایای این کار را برای شما بیان خواهیم کرد.

ترکیه با داشتن تاریخ ، فرهنگ ، طبیعت و آب و هوای دیدنی و جذاب ، همیشه مقصد مطلوبی برای بسیاری از مهاجران بوده است. این مزایا و شرایط مطلوب و فرح بخش اکنون بیش از هر زمان دیگری در این دوره وجود دارد.

راه­های خرید آپارتمان در ترکیه

خرید آپارتمان در ترکیه­ سه شرط دارند: اول ، باید “tapu” وجود داشته باشد که سند مالکیت باشد ، “imar” که پروانه ساخت است و “iskan” که نوعی سند اسکان محسوب می­شود. اگر نتوانید ثابت کنید که ملک مورد نظر شما شامل همه موارد بالا است، شما واقعاً نمی­خواهید پول بپردازید.

در ساخت و سازهای تازه که اخیرا صورت گرفته، مطمئن شوید سندی که میخواهید مالک آن شوید، در مقابل مالک زمین به پیمانکار منتقل شده است. اگر این همان شخصی است که از آن خریداری می­کنید و هیچ گونه وجهی را پس نمی­گیرید، فقط پس از صدور سند رسمی هزینه کامل ملک را پرداخت می­کنید. امروزه روش‌هایی توسط بانک­ها در ترکیه در دسترس هستند تا اطمینان حاصل شود انتقال وجوه برای هر دو طرف در طی روند معامله امن است.

 

شرایط لازم برای گرفتن اسکان در ترکیه

داشتن “اسکان” که یک گواهی سکونت است، اثبات می‌کند که خانه قابل سکونت است و طبق استانداردهای لازم و مقررات زلزله، بنا شده است. این امر تنظیم شرایط برای گرفتن وام مسکن را امکان پذیر می کند و با سند چک در جعبه “kat mülkiyeti”، که به معنای مالکیت املاک در مقابل “kat irtifakı” است ، که به معنای مالکیت یک ساختمان است ،امکان تشخیص را دارد.

 

خرید آپارتمان در ترکیه

تشخیص اسناد رسمی طبق قانون ترکیه

اسناد رسمی در ترکیه دارای مرزهای قرمز یا آبی است. کسانی که مالک مرزهای آبی می­باشند، زمینی دارند که شامل یک خانه مستقل است. در حالی که اسناد با مرز قرمز به واحدهایی در یک آپارتمان یا مجتمع مسکونی اطلاق می­شود که از دومی به عنوان “سایت” یاد می­شود. نکته مهمی که باید هنگام خرید خانه با اسناد مرزی قرمز به خاطر بسپارید این است که در بیشتر موارد هزینه اشتراک  ماهیانه وجود دارد که باید توسط صاحبان خانه برای نگه داری از آپارتمان پرداخت شود.

 

هر چیزی که برای خرید ملک باید بدانید

تعدادی از شرایط لازم برای خارجی­ها در مورد خرید ملک در این کشور موجود است. مثلا برای نخستین بار و از سال جاری، در دست داشتن یک گواهینامه عملکرد انرژی (به زبان ترکی Enerji Kimlik Belgesi) اجباری است که بهره­وری انرژی ساختمان را جدول­بندی میکند. این شرط تازه­ای است که از شروع امسال برای متقاضیان خرید آپارتمان در ترکیه اجرا شد.

 

دیدگاه ها بسته شده است