مهاجرت به استانبول با لیان

لیان همراه همیشگی شما تماس با ما مهاجرت به ترکیه خرید ملک در ترکیه ثبت شرکت در ترکیه

مهاجرت به ترکیه از طریق کار

مهاجرت به ترکیه از طریق کار یکی از روش های مهاجرت به ترکیه است. در این نوع روش مهاجرتی، فرد خارجی با ارائه درخواست از طریق کنسولگری این کشور، می تواند ویزای کاری را دریافت کند اما این روش قوانین و شرایط خاص خود را دارد. در ادامه این مقاله با معرفی ترکیه، به توصیف روش مهاجرت به استانبول ترکیه از طریق کار، ثبت شرکت و خرید ملک می پردازیم.

ترکیه کشوری بین قاره ای است که در شمال غرب ایران قرار دارد. این کشور به عنوان 13 امین اقتصاد برتر دنیا شناخته می شود که اغلب درآمد آن از گردشگری، سرمایه گذاری کشورهای مختلف خارجی، صنایع و کشاورزی و تولید محصولات نساجی و پوشاک است.

استانبول که بخشی از آن در اروپا و بخش دیگر آسیا را در بر گرفته است، بزرگترین شهر این کشور و آنکارا پایتخت آن است. ترکیه در شمال غربی این کشور با یونان و بلغارستان هم مرز است. تقریبا 70 تا 80 درصد از شهروندان این کشور ترک تبار هستند و پس از آنها، کردها بزرگترین اقلیت این کشور با 15 تا 20 درصد شناخته می شوند.

همچنین بخوانید: حداقل قیمت خرید ملک در ترکیه برای اقامت

راه های مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه راه های مشخص و متنوعی دارد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • مهاجرت به ترکیه از طریق کار
  • مهاجرت از طریق تحصیل
  • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
  • مهاجرت از طریق ازدواج
  • مهاجرت از طریق تولد
  • مهاجرت از طریق پناهندگی
  • مهاجرت افراد موفق و هنرمند

در ادامه می خواهیم به راه های مهاجرت به ترکیه از طریق کار، خرید ملک در ترکیه و ثبت شرکت بپردازیم.

مهاجرت به ترکیه به طریق کار

مهاجرت کاری از بهترین روش های مهاجرت به هر کشور از جمله ترکیه است. در این روش شما می توانید اقامت در استانبول یا هر کجای این کشور را دریافت کرده و پس از چند سال اقامت از طریق کاری، می توانید نسبت به دریافت اقامت دائمی درخواست دهید.

در روش مهاجرت به ترکیه از طریق کار چندین نکته حائز اهمیت است:

مهمترین نکته در این نوع روش مهاجرتی استخدام توسط یک کارفرمای ترک است. برای این کار لازم است کارفرما از طریق دریافت مجوز کاری از وزارت کار و رفاه اجتماعی این کشور، مجوز کاری شما را دریافت و با ارسال درخواست، شما می توانید اقدام به اخذ ویزای کاری و ورود به این کشور نمایید.

دومین نکته مهم مهاجرت به ترکیه از طریق کار، یافتن شغل، گذراندن موفق مصاحبه و توافق با یک کارفرمای ترکیه ای است.

سومین نکته زبان این کشور است که می تواند یک فاکتور بسیار مهم برای یافتن شغل و اجازه ورود به شما با ویزای کاری باشد.

مهاجرت به ترکیه از طریق کار

خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در استانبول و شهرهای دیگر ترکیه یکی از راه های کسب اقامت در این کشور است. اما روش مهاجرتی از طریق خرید ملک در ترکیه یا خرید آپارتمان در استانبول و شهرهای دیگر، شامل یک سری قوانین خاص است که از جمله آنها باید گفت:

مهمترین تبصره و نکته ای که این روش دارد و می توان آن را مزیت بالقوه ای دانست، این است که اگر شما به مدت 3 سال ملک را در تصاحب خود داشته باشید، می توانید اقامت 3 ساله این کشور را دریافت کرده و پس از آن تا 10 سال بعد نیز اجازه اقامت در این کشور را دارید که این روش نهایتا با درخواست اخذ شهروندی این کشور، به تغییر تابعیت نیز می تواند بینجامد.

خرید آپارتمان در ترکیه باید با تکمیل و ارائه فرم درخواست اقامت و یا تابعیت که از طریق خرید ملک در ترکیه است، انجام شود. همچنین در این روش لازم است شما سند و پاسپورتی که نشان دهنده وضعیت تابعیت شماست به همراه داشته باشید. ارائه رسید پرداخت مالیات و هزینه های اضافی، ارائه شهود و گواهی که وضعیت مدنی متقاضی را نشان می دهد داشته باشید تا با داشتن شرایط بالا بتوانید جهت درخواست اقامت در ترکیه و شهرهای دیگر ترکیه و درخواست اخذ تابعیت اقدام کنید.

ثبت شرکت در ترکیه برای مهاجرت به ترکیه از طریق کار

یکی دیگر از راه های مهاجرت به استانبول، ثبت شرکت در ترکیه است. ثبت شرکت یکی از راه های پرکاربرد و پر متقاضی به خصوص برای ایرانیان است که مانند روش خرید ملک، شرایط خاص خود را دارد.

در روش ثبت شرکت در ترکیه باید به نکات زیر توجه شود:

در این روش افراد خارجی باید اقدام به راه انداختن یک کسب و کار در ترکیه نمایند.

شرکت ها به چهار نوع سهامی، مسئولیت محدود، تعاونی و جمعی تقسیم بندی می شوند.

برای ثبت شرکت از طریق نوع مسئولیت محدود لازم است حداقل 2 شریک و حداکثر 50 نفر شریک سهامدار باشند.

شما می توانید با ثبت شرکت در استانبول ترکیه، به عنوان یک فرد سهامدار شناخته شده و اقامت کاری ترکیه را دریافت کنید. در واقع ثبت شرکت را می توان نوعی مهاجرت به ترکیه از طریق کار دانست. لازم است بدانید در موضوع اخذ شهروندی از این طریق، شفافیت کسب و کار و شرکت از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در لیان از طریق صفحه تماس با ما و یا چت واتساپ در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید