مهاجرت به استانبول با لیان

لیان همراه همیشگی شما تماس با ما مهاجرت به ترکیه خرید ملک در ترکیه ثبت شرکت در ترکیه

مهمترین نکاتی که درباره اقامت ترکیه با اجاره خانه باید بدانید

 مهمترین نکاتی که درباره اقامت ترکیه با اجاره خانه باید بدانید

در سالهای اخیر افراد بسیاری به هوای دریافت اقامت ترکیه مبادرت به اجاره ی خانه و ملک در این کشور نموده اند اما بهتر است بدانید اقامتی که از این راه به افراد اعطا می شود در واقع همان اقامت یکساله ی توریستی است. البته تنها راه تمدید اقامت توریستی هم همان اجاره ی ملک است. اما اگر به فکر دریافت اقامت ترکیه با اجاره خانه هستید و به اخذ تابعیت و اقامت دائم در این کشور می اندیشید بهتر است بدانید با تحولات قوانین مهاجرت و اقامت اتباع بیگانه  ترکیه در سال 2020  چنانچه با اجاره ی خانه اجازه اقامت یکساله برای فرد صادر شود برای تمدید آن دیگر نمی توان فقط به تمدید اجاره بسنده کرد بلکه در خلال این مدت شما یا باید اجازه کار گرفته باشید یا اقامت تحصیلی و یا در ترکیه سرمایه گذاری کرده باشید.  در غیر اینصورت امکان تمدید دوباره اقامت وجود ندارد.

طبق  قوانین جدید اجازه اقامت یکساله ترکیه فقط به افرادی داده میشود که دست کم سرمایه ای بالغ بر 6 هزار دلار در حساب بانکی خود داشته باشند.

خرید ویلا در ترکیه
خرید ویلا در ترکیه

برای دریافت اقامت ترکیه با اجاره خانه چه باید بکنم ؟

ابتدا بدانید که اقامت ترکیه با اجاره خانه ریسک بالایی دارد و اگر شما در طول مدت اجاره نتوانید شرایط اخذ اقامت دائم یا تمدید اقامت موقت را کسب کنید هم متحمل هزینه های سنگین شده و هم از هدف خود دور خواهید ماند پس قبل از هر اقدامی حتما با متخصصان معتبر این حوزه مشورت کنید تا با توجه به شرایطی که دارید بهترین راه را برایتان پیدا کنند. اما برای اجاره خانه در ترکیه پس از انتخاب مکان مورد نظر مدارک لازم را مهیا نموده و هزینه هایی شامل ودیعه معین شده،اجاره بهای ماه اول و دوازده درصد کمیسیون اجاره یکساله را بپردازید تا بتوانید به مرحله تنظیم قرارداد اجاره برسید.

پس از عقد قرارداد تنظیم اجاره نامه نوبت به قبض ها می رسد با در دست داشتن مجوز اقامت باید به اداره مربوطه مراجعه نموده و قبوض را به نام خود تغییر دهید و در نهایت با افتتاح حساب نزد یکی از بانک های ترکیه مبلغ اجاره ماهانه  را اول هر ماه  به حساب صاحب ملک واریز نمایید.

 

هزینه اجاره ملک در ترکیه دست کم ماهیانه هزار لیر خواهد بود

نکات قابل توجه درباره اقامت ترکیه با اجاره خانه

–  در قوانین جدید اقامت ترکیه ؛اجازه اقامت یکساله در این کشور فقط به افرادی داده میشود که دست کم سرمایه ای بالغ بر 6 هزار دلار در حساب بانکی خود داشته باشند.

–  این اجازه اقامت غیر قابل تمدید است فقط در شرایط خاص و با این شرط که یکسال از آخرین اقامت و اجاره مسکن گذشته باشد ممکن است بتوان این مجوز را تمدید کرد.

-هزینه اجاره ملک در ترکیه دست کم ماهیانه هزار لیر خواهد بود که این مبلغ بسته به شرایط مستاجر و موقعیت ملک می تواند متغیر بوده و حتی به 3 هزار لیر نیز برسد.

دیدگاهتان را بنویسید