مهاجرت به استانبول با لیان

لیان همراه همیشگی شما تماس با ما مهاجرت به ترکیه خرید ملک در ترکیه ثبت شرکت در ترکیه
مهاجرت به ترکیه
مهاجرت به ترکیه
جولای 10, 2021
خرید ملک در ترکیه-ثبت شرکت در استانبول
ثبت شرکت در استانبول
جولای 16, 2021
راهنمای ملک خریدن در ترکیه

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

اقامت در استانبول عبارتی است که امروزه ذهن بسیاری از ایرانیان را به خود مشغول کرده است . دیگر نگران ندانسته های اقامت در ترکیه نباشید . امروز ما برای شما صفر تا صد هزینه های اقامت و زندگی در کشور زیبای ترکیه را بیان میکنیم تا بتوانید با صرف کمترین هزینه بهترین و راهترین راه را برای خود و ساخت زندگی رویایی در کشور ترکیه انتخاب کنید.

انواع اقامت در ترکیه:

قبل از هر چیز  شما  اول باید انواع اقامت در ترکیه رو بشناسید و بر اساس نوع اقامت خود هزینه اقامت را بررسی کنید:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_tta_accordion][vc_tta_section title=”اقامت ترکیه از طریق تحصیل” tab_id=”1575805323792-9913a825-4059″][vc_column_text]

ترکیه یک از کشور هایی است که  دانشگاه های معتبر در سطح جهانی با امکانات بسیار عالی و هزینه های بسیار مناسب دارد برای همین  مقصد بسیاری از دانشجویان بین المللی شده است. دانشگاه های ترکیه از اعتبار علمی بسیار بالایی برخوردار هستند و اغلب دانشگاه ها برای ارتقاء سطح علمی خود با دانشگاه های معتبر جهانی ارتباط مستقیم دارند به طور مثال دانشگاه حاجت تپه ترکیه به طور مستقیم با دانشگاه هاروارد آمریکا در ارتباط است. دانشگاه های مطرح ترکیه عبارت اند از:

دانشگاه حاجت تپه آنکارا

دانشگاه آنکارا

دانشگاه چوکوروا

دانشگاه غازی

دانشگاه استانبول

دانشگاه آتاتورک

دانشگاه دوکوزایلول

دانشگاه بیلکنت

دانشگاه خاورمیانه

دانشگاه فنی استامبول

دانشگاه بوغازیچی

دانشگاه آناتولی

دانشگاه اژه

دانشگاه مرمره

دانشگاه فنی ییلدیز

دانشگاه معمار سینان

دانشگاه کارادنیز

 

همانطور که گفته شد دانشگاه های ترکیه از سطح بالا و بین المللی برخورداند و ارتباط مستقیمی با دانشگاه های تراز اول دنیا را دارند به همین دلیل دانشجویان بین المللی زیادی سالانه برای تحصیل راهی ترکیه می شوند دانشگاه های ترکیه برای تدریس از زبان های انگلیسی، ترکی و آلمانی

استفاده می کنند لازم به ذکر است برخی از رشته ها فقط با یک  زبان تدریس می شود اما رشته های مطرح در دانشگاه های بزرگ ترکیه با زبان های مختلف  تدریس می شود .

دروس در دانشگاه های ترکیه به صورت ترمی- واحدی ارائه می شود و کلاس ها در ۳ ترم پاییز، بهار و تابستان برگذار می شود که ترم پاییز از ماه اکتبر و انتهای ژانویه، ترم بهار از ماه فوریه تا ماه ژوئن و ترم تابستان از ماه جولای تا آگوست می باشد.

برای ورود به دانشگاه باید آزمون ورودی بدهید ، آزمون ورودی برای هر دانشگاهی متفاوت است در اکثر دانشگاه های این کشور تدریس به زبان ترکی استانبولی صورت می پذیرد که اگر به این زبان مسلط نباشید برای شما دوره های آموزش زبان ترکی استانبولی تدارک می بینند که معمولا رایگان است

تحصیل در مقاطع تکمیلی

مقطع لیسانس در دانشگاه های ترکیه معمولاً ۴ سال به طول می انجامد برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا و یا کارشناسی ارشد در ترکیه آزمون سراسری برگزار نمی شود روش ورود به  مقاطع بالا تر به این صورت است که  هر دانشگاه به صورت جداگانه اقدام به برگذاری امتحانات ورودی می کند. دانشگاه ها در سال ۲ بار رشته هایی که در آن ها پذیرش دانشجو دارند را به همراه ظرفیت پذیرش اعلام می کنند و دانشجویان می بایست در رشته مورد نظر خود ثبت نام کنند و در امتحانات مربوطه شرکت کنند. تحصیل در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های ترکیه حدود ۲ سال و مقطع دکترا حدود ۴ سال به طول می انجامد. دانشجویان در هر دو مقطع فوق لیسانس و دکترا می بایست در نیمی از دوره تحصیلی خود ۲۰ تا ۳۰ واحد درسی را پاس کنند و نیمه دیگر را صرف تحقیق روی پایان نامه و تحویل پایان نامه خود کنند.

هزینه تحصیل در ترکیه

دانشگاه‌ها در ترکیه به دو بخش خصوصی و دولتی تقسیم می‌شود. هزینه‌ها در دانشگاه‌های دولتی نسبت به دانشگاه‌های خصوصی کمتر است. در دانشگاه‌های دولتی هزینه‌ها حدود ۳۵۰۰ لیر در هر ترم است؛ اما همین مبلغ در دانشگاه‌های خصوصی ممکن است به ۳۴۰۰۰ لیر  در هر ترم هم برسد. البته این میزان هزینه‌ها برای دوره کارشناسی است.

هزینه مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان کشور ترکیه در حدود ۴۰۰ تا۷۰۰ لیر  است و برای دانشجویان بین‌المللی ۱۵۰۰ تا ۳۵۰۰ لیر

مقطع دکترا برای دانشجویان ترکیه ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ لیر و برای دانشجویان بین‌المللی ۲۰۰۰ تا ۳۲۰۰ لیر

تحصیل به زبان انگلیسی ۱۷۰۰۰ تا ۷۰۰۰۰ لیر  است.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”اقامت ترکیه از طریق ازدواج” tab_id=”1575805323823-2881cb91-5ca3″][vc_column_text]

یکی  از راه های اخد اقامت در ترکیه مهاجرت از طریق ازدواج است. هنگامی که شما با شخصی که اهل کشور ترکیه است ازدواج می کنید می توانید بعد از سپری کردن ۳ سال تا ۵ سال به صورت متوالی اقامت دائم را از آن کشور درخواست کنید. لازم به ذکر است در مدت این ۳ سال مسئولان مربوطه ، تحقیقات لازم را به عمل می آورند که ازدواج شخص واقعی باشد که در صورت صوری بودن ازدواج اقامت دائم به شخص تعلق نمی گیرید.

 

حال اگر شخص با فرد ترکیه ایی ازدواج کند و بخواهد برای اقامت در ترکیه اقدام کند باید به نکات زیر خوب دقت نماید :

ازدواج نباید به صورت صوری باشد  و باید قطعا واقعی باشد یا حتی المقدور مدارکی جهت اثبات واقعی بودن ازدواج باید ارائه شود.

شخصی که قصد ازدواج با او را دارید نباید در کشورترکیه پناهنده باشد و باید دارای ملیت ترک باشد.

پروسه کسب اقامت در ترکیه از طریق ازدواج حدود ۳ الی ۵ سال طول می کشد. لازم به ذکر است که شخص در این پروسه زمانی نمی تواند در کشورترکیه اقامت داشته باشد و فقط می تواند از طریق توریستی وارد کشور ترکیه شود. ضمنا مدت اقامت شخص به روش توریستی باید کم تر از ۹۰ روز باشد .

اگر شخص مورد نظر برای ازدواج در کشور ترکیه دختر باشد و قبلا نیز ازدواج کرده باشد باید از زمان طلاق ۳۰۰  روز گذشته باشد.

شخص متقاضی ازدواج باید از کنسول گری کشور خود در ترکیه برگه مبنی بر مجرد بودن خود را دریافت نماید.

دختران و پسران در ترکیه باید سن ۱۸ سال را تمام کرده باشند تا اجازه داشته باشند بدون رضایت پدر و مادر ازدواج کنند.

شخصی که با یک شهروندکشور ترکیه ازدواج می کند باید ازدواج به صورت کاملا رسمی باشد و همچنین به ثبت برسد تا بتواند اقامت دائم ترکیه را دریافت نماید.

 

مدارک لازم برای ثبت ازدواج در ترکیه

مدارک لازم برای هر کدام از زوجین :

پاسپورت

۴ عدد عکس

گواهی تولد درمورد کسانی که ایرانی الاصل هستند همان شناسنامه کافی است.

دریافت گواهی تجرد

هرچهار مدرک برای هر دو نفر به انضمام ترجمه ترکی انها برای این اقدام لازم است.

گواهی تجرد برگه مبنی بر مجرد بودن شخص که از کنسولگری کشورخود شخص قابل دریافت است.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”اقامت ترکیه از طریق کار و استخدامی ( کار در ترکیه )” tab_id=”1575805446958-bcfb569f-83c8″][vc_column_text]

ترک ها معمولا بیش از همتایان اروپایی خود یعنی ۴۵ ساعت در هفته کار می کنند. روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷ مشغول به کار می باشند. کارمندان معمولا ۱۴ روز قادر به رفتن به تعطیلات با حقوق می باشند و این میزان نسبت به ساعت های کاری فرد افزایش می یابد، به این دلیل افراد خارجی بسیاری تمایل به کار در کشور ترکیه را دارند. ما سعی کرده ایم با اطلاع رسای راجع به کار در ترکیه بتوانیم کارهایی که اتباع خارجه می توانند در آن ها استخدام شوند را منتشر نماییم

همچنین بخوانید: مهاجرت کاری به استانبول

بدلیل رقابت بسیار شدید اغلب مشاغل را می توان از طریق جستجوی آنلاین دنبال کرد. راه های دیگری هم جهت یافتن شغل رایج می باشد که شامل تبلیغات روزنامه ها بصورت هفتگی و ماهیانه است. اکثر شرکت ها و کارفرمایان ترکی از شما می خواهند که تسلط به زبان ترکی جهت صحبت کردن و ارتباط را داشته باشید. ترکیه کشوریست با هزینه های زندگی پایین .

 

حداقل دستمزد ماهیانه در کشور ترکیه ۱۲۰۰ لیره که  این دستمزد بطور متوسط ماهی ۱۷۰۰لیره می باشد..

 

برای دریافت کار در کشور ترکیه یکی از روش ها به این صورت است که  از طریق یک کارفرما که شما را در وزارت کار و امور اجتماعی این کشور تأیید کند یا اقدام مستقیم از طریق سفارت یا کنسولگری کشور ترکیه می باشد که این فرآیند معمولا ۳۰ روز زمان میبرد.در صورت اجازه کار در ترکیه بر طبق قوانین کشور ترکیه شما با کارفرمای مشخص برای یک حرفه ی خاص در مکان معینی مشغول به کار می شوید.بعد از گذشت یک سال در صورت توافق طرفین این اجازه کار قابل تمدید تا ۳ سال دیگر می باشد.فرد جهت تمدید اجازه کار در کشور ترکیه بایستی حداقل ۱۵ روز قبل از اتمام مجوز خویش جهت تمدید مجدد آن اقدام نماید.

 

قانون اخذ اجازه کار در ترکیه:

 

بر اساس قانون شماره ۴۸۱۷ سه نوع اجازه کار پیش بینی شده است.

 

اجازه کار مدت دار و نامحدود برای کارکنان وابسته

اجازه کار مدت دار و نامحدود برای کارکنان مستقل

اجازه کار مدت دار و نامحدود برای کارکنان موارد استثنائی می‌باشد.

بر اساس این قانون، خارجی‌ها می‌توانند از اجازه کار مدت دار و یا نامحدود با به جا آوردن شرایط مورد نیاز، استفاده کنند.

مدت اعتبار اجازه کار مدت دار بر اساس قرارداد کار یک سال بوده و برای کار در محل کار مشخص و حرفۀ خاصی صادر می‌گردد. پس از پایان یک سال اجازه کار برای همان شغل و محل کار تا سه سال دیگر تمدید می‌شود. پس از سه سال نیز این مجوز تا شش سال می‌تواند تمدید گردد.

درصورتیکه یک تبعه خارجی حداقل هشت سال به صورت مداوم اقامت در ترکیه را دارا بوده و شاغل باشد، اجازه کار دائم بدون در نظر گرفتن شرایط اشتغال در ترکیه و نیز بدون محدودیت جغرافیائی ، صادر می‌شود.

برای خارجی‌هایی که حداقل پنج سال در ترکیه به صورت بلاانقطاع اقامت داشته و نیز درصورتیکه در این مدت پیش کارفرمائی اشتغال نداشته باشند مجوز اشتغال مستقل صادر می‌گردد. شرایط اعطاء مجوز کار استثنائی با قانون محدود شده است. اجازه کار این افراد از کارکنان مستقل و وابسته متمایز بوده و از نظر زمان محدودیت نخواهد داشت.

خارجی‌ها برای اخذ مجوز کار از کشور متبعوشان و یا کشور محل اقامت دائمشان می‌توانند به نمایندگی‌های جمهوری ترکیه در آن کشور مراجعه کنند. پس از تکمیل پرونده، درخواست مذکور توسط نمایندگی‌های خارج از کشور به وزارت کار و امور اجتماعی ترکیه ارسال خواهد شد. ظرف سه روز از زمان ارائه درخواست متقاضی اشتغال در ترکیه به نمایندگی خارج از کشور، مدارک لازم از سوی کارفرما به وزارت کار و اموراجتماعی تحویل داده می‌شود. پس از صدور اجازه کار توسط وزارت کار، متقاضی می‌بایستی ظرف نود روز به نمایندگی خارجی ترکیه مراجعه و ویزای کار دریافت نماید. در صورتیکه متقاضیان اجازه کار در ترکیه دارای اقامت حداقل شش ماهه باشند شخصا و یا کارفرمایشان می‌تواند مدارک لازمه را به وزارت کار تحویل نماید. همچنین در این صورت نیازی به اخذ ویزای کاری ترکیه پس از تائید اجازه کار موجود نمی‌باشد.

برای تمدید مدت اجازه کار حداکثر تا ۱۵ روز پس از پایان مدت مجوز و نیز دو ماه پیش از پایان مدت اعتبار آن می‌بایستی به وزارت کار ترکیه مراجعه شود. وزارت کار مکلف است که حداکثر ظرف۹۰ روز به پرونده متقاضی رسیدگی کرده و نیتجه را ابلاغ نماید. ولی درصورتیکه مدارک پرونده ناقص باشد این مدت پس از تکمیل پرونده تا نود روز طول خواهد کشید. وزارت کار ترکیه می‌تواند از منابع امنیتی در مورد شخص مورد نظر تحقیق نماید.

پس از پایان کار بررسی پرونده، وزارت کار می‌تواند درخواست را بپذیرد ویا آن را رد کند. درصورتیکه وزارت درخواست متقاضی را به تائید برساند، متقاضیانی که از دفاتر نمایندگی ترکیه درخارج از کشور مراجعه کرده اند می‌بایستی ویزای کار از همان محل دریافت داشته و به اداره اتباع خارجی در ترکیه مراجعه نمایند و متقاضیانی که ار داخل ترکیه مراجعه کرده اند مستقیما می‌توانند به اداره اتباع خارجی در پلیس آن استان مراجعه نمایند.

درصورتی که درخواست اشتغال در ترکیه رد شده باشد، متقاضی می‌تواند ظرف سی روز پس از ابلاغ نتیجه درخواست تجدید نظر کرده و به نتیجه اعتراض نماید. درصورتیکه وزارت کار به اعتراض پاسخ منفی دهد، متقاضی می‌تواند به دادگاه شکایت نماید.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”اقامت ترکیه از طریق ویزای توریستی” tab_id=”1575805506990-48b29f2a-b4d8″][vc_column_text]

ویزای توریستی ترکیه زمان ورود مسافران به ترکیه صادر می شود. اگر بخواهید برای سه ماه در ترکیه اقامت داشته داشته باشید نیازی به اخذ ویزا ندارید اما باید بدانید که در این سه ماه اجازه کار نخواهید داشت منظور از کار عبارت است از :

 • شما اجازه خرید و فروش و تجارت در ترکیه را ندارید
 • شما اجازه تحصیل در ترکیه ندارید
 • شما اجازه کار در ترکیه و یا استخدام شدن ندارید

اما اگر بخواهید بیش از ۳ ماه در ترکیه حضور داشته باشید باید از اداره‌ی مهاجرت کارتی را به نام کارت اقامت ترکیه دریافت کنند و این جزو شرایط اقامت در ترکیه است. در غیر اینصورت اگر بیش از ۹۰ روز بدون مجوز در اقامت در ترکیه داشته باشید مشمول جریمه خواهید شد .

 

شهروندان کشور های زیر می توانند بدون ویزا به ترکیه سفر کنند :

ایران

جمهوری آذربایجان

قطر

روسیه

بولیوی

اکوادور

گرجستان

تاجیکستان

رکمنستان

اوکراین

ازبکستان

لبنان

کوزوو

قرقیزستان

اردن

مغولستان

ایالات متحده

مراکش

بلاروس

تایلند

تونس

آنتیگوا باربودا

استرالیا

اتریش

بلژیک

امارات متحده عربی

بریتانیا

کانادا

کرواسی

قبرس

دومینیکا

گرانادا

ایرلند

کیریباتی

مالت

جزایر مارشال

موریس

مکزیک

نروژ

هلند

پالائو

لهستان

پرتغال

اسپانیا

تایوان

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”اقامت ترکیه از طریق خرید مسکن یا ملک” tab_id=”1575805576598-288f6b6b-3096″][vc_column_text]اقامتی که دولت ترکیه به خاطر خرید خانه در این کشور به خریداران می‌دهد، از نوع موقت بوده که البته قابل تمدید است. افرادی که در کشور ترکیه خانه می‌خرند، می‌توانند به مدت یک سال اقامت موقت دریافت کنند. اگر بعد از گذشت یک سال همچنان صاحب خانه باشند و سند آن نیز به نامشان باشد، می‌توانند اقامتشان را برای یک سال دیگر تمدید کنند. کسانی که بدنبال دریافت اقامت ترکیه به صورت دائمی هستند باید حداقل بین ۵ الی ۸ سال اقامت موقت داشته باشند؛ در این صورت با داشتن بیمه و سایر شرایط اقامت ترکیه می‌توانند درخواست اقامت ترکیه به صورت دائمی کنند.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت” tab_id=”1575805634276-66a0172b-7996″][vc_column_text]

یکی از جذاب ترین روش های اقامت ترکیه ، ثبت شرکت است شما می توانید با ثبت شرکت و گذراندن مراحل قانونی کسب و کار خود را در این کشور پایه ریزی کنید یک سری ویژگی های مثبتی که ترکیه دارد و باعث شده است خیلی از افراد به دنبال ثبت شرکت در ترکیه باشند عبارت اند از :

اقتصاد قدرت مند ترکیه باعث شده است ایرانیان بتوانند کسب و کار موفقی را در این کشور راه اندازی کنند.

 • تجارت آزاد با تمام کشور های دنیا بدون تحریم و دیگر مسائل سیاسی
 • امکان اخذ اقامت ترکیه
 • امکان دریافت وام با نرخ سود فوق العاده پایین حدود ۴%

[/vc_column_text][/vc_tta_section][/vc_tta_accordion][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

دریایان این بخش به معرفی مشاغل ترکیه و میزان درامد هر شغل می پردازیم تا شما بهتر با میزان درامد در این کشور آشنا شوید :

رده شغلی میانگین درامد برای متقاضیان اقامت در ترکیه
حسابداری و امور مالی ۶،۱۹۲ TL
اداره / پذیرش / منشی ۴۷۷۸ TL
تبلیغات / طراحی گرافیکی / مدیریت رویداد ۴،۶۰۰ TL
خطوط هوایی / هواپیمایی / هوافضا / دفاع ۴،۹۱۳ TL
معماری ۴۷۸۳ TL
بانکداری ۱۲،۶۶۷ TL
برنامه ریزی کسب و کار ۱۲،۴۷۰ TL
ساخت و ساز / ساختمان / نصب ۹،۲۵۰ TL
خدمات مشتری و مرکز تماس ۴،۱۷۸ TL
برق و الکترونیک ۴۰۰۰ TL
مهندسی ۷،۰۹۹ TL
محیطی ۷۵۰۰ TL
اجرایی و مدیریت ۱۱،۹۱۰ TL
کارخانه و تولید ۹،۱۰۰ TL
غذا / مهمانداری / گردشگری / پذیرایی ۱،۹۲۵ TL
بهداشت و پزشکی ۹،۶۴۶ TL
منابع انسانی ۶،۹۵۸ TL
واردات و صادرات ۲،۶۶۵ TL
فناوری اطلاعات ۸،۳۲۰ TL
قانونی ۵۰۰۰ TL
بازار یابی ۶،۴۳۹ TL
رسانه ها / پخش / هنر / سرگرمی ۹۰۰۰ TL
دارویی و بیوتکنولوژی ۱۰۰۰۰ TL
انتشارات و چاپ ۳۰۰۰ TL
خرید و موجودی ۶،۲۵۰ TL
کنترل کیفیت و انطباق ۵،۹۰۳ TL
مشاور املاک ۱۵،۰۰۰ TL
تفریح ​​و ورزش ۵۰۰۰ TL
فروش خرده فروشی و عمده فروشی ۸،۰۹۶ TL
آموزش ۳،۷۶۰ TL
مخابرات ۶،۵۸۳ TL

خوب حالا که با انواع اقامت و درامد شغل های مخالف در ترکیه آشنا شدیم بهتره که بریم و ببینیم هزینه ای جاری برای یک زندگی نرمال در کشور ترکیه به چه صورت است .البته با توجه به نوع اقامت هزینه ها هم تغییر میکنه ولی در که این هزینه ها به چند دستع کلی تقسیم میشه که ما میخوایم به ریز این هزینه ها بپردازیم :

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_tta_accordion][vc_tta_section title=”هزینه مسکن و اجاره خونه” tab_id=”1575805768509-c83cc319-e442″][vc_column_text]هزینه اجاره خانه یک خوابه در شهرهایی مثل آنتالیا آلانیا و استانبول از 1000 لیر ماهیانه شروع میشود ( اجاره ماهیانه 1000 لیر بدون لوازم منزل)

1500 لیر با وسیله (تمامی لوازم کامل خانه)

پول پیش (دپوزیت ) : به اندازه مبلغ اجاره یک ماه، بدون وسیله

پول پیش (دپوزیت ) : به اندازه مبلغ اجاره دو تا شش ماه، با وسیله (البته این مقدار کاملا سلیقه ای بوده و توسط صاحبخونه مشخص میشود)

شارژ ماهانه : 200 لیر

هزینه کمیسیون بنگاه طبق تعرفه املاک ترکیه : به اندازه اجاره یک ماه، که برای یک خونه 1000 لیری 1000 لیر کمیسیون میشود

هزینه اجاره خانه دوخوابه بدون لوازم از 1800 لیر ماهیانه شروع میشود[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”هزینه خرید پوشاک در ترکیه” tab_id=”1575805768577-5c684a05-2a2b”][vc_column_text]

در گذشته قیمت لباس در ترکیه از ایران ارزانتر بود ولی به دلیل کاهش ارزش پول ایران، قیمت لباس همانند ایران است .

برای مثال یک کاپشن و بلوز  و شلوار از برند ال سی وایکیکی یا دفکتو رو میتونید با  مبلغ 200 تا 300 لیر (قیمت فعلی لیر 2400 تومان )خریداری کنید .

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”هزینه مواد غذایی در ترکیه” tab_id=”1575805913669-c97fd29e-72db”][vc_column_text]

قیمت خوراکی در خیلی از موارد مخصوصا میوه ها ارزانتر از ایران و کیفیت بسیار مرغوب تر است.

 • پرتقال کیلویی 3 لیر
 • سیب کیلویی 2 لیر
 •  سیب زمینی کیلویی 3 لیر
 • هندوانه کیلویی 3 لیر
 • گردو با پوست کیلویی 25 لیر
 • بطور مثال دونر کباب ظرف بزرگ با سیب زمینی و ماست و سالاد 20 لیر
 • ساندویچ 10 لیر

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”هزینه انرژی در ترکیه” tab_id=”1575805956666-3597a738-c8df”][vc_column_text]

 • در برج ها بین 300 تا 600 لیر
 • در اپارتمان ها بین 100 تا 300 لیر

شارژ ماهیانه

 • در برج ها تا 700 لیر
 • در اپارتمان ها 100 تا 400 لیر

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”هزینه سفر و تفریح در ترکیه” tab_id=”1575806004227-3b5f1a13-3144″][vc_column_text]برای آشنایی بهتر و ریز قیمت ها بخشی از هزینه ها را در زیر به اختصار بیان کردیم:

 

رستوران در ترکیه قیمت (TL)     میانگین قیمت (TL)
وعده غذایی، رستوران ارزان قیمت ۲۰٫۰۰ تا ۲۵٫۰۰ 15,000
وعده غذایی برای ۲ نفر، رستوران متوسط (پیش غذا، غذای اصلی، دسر) 50,000 تا 100,000 70,000
کاپوچینو 7,000 تا 10,000 8,83

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”هزینه سوپر مارکت در ترکیه” tab_id=”1575806051069-76527ca6-c4ab”][vc_column_text]

عنوان قیمت (TL) میانگین قیمت
شیر (۱ لیتر) ۹٫۴۶تا ۱۵٫۱۴ ۱۲٫۵۱
نان سفید تازه (۵۰۰ گرم) ۰٫۹۱تا ۲٫۷۲ ۱٫۸۴
برنج سفید (۱ کیلوگرم) ۲٫۰۴تا ۴٫۵۴ ۳٫۰۳
تخم مرغ (۱۲ عدد) ۵٫۰۰ تا ۱۲٫۰۰ ۷٫۶۰
پنیر محلی (۱ کیلوگرم)  ۶٫۸۰تا ۱۵٫۸۸ ۱۰٫۹۴
سینه مرغ (۱ کیلوگرم) ۴٫۵۴ تا ۹٫۰۷ ۶٫۸۲
گوشت گاو (۱ کیلوگرم) ۱۸٫۱۴ تا  ۳۱٫۷۵ ۲۴٫۱۲
سیب (۱ کیلوگرم) ۱٫۳۶ تا ۲٫۷۲ ۱٫۸۰
موز (۱ کیلوگرم) ۲٫۲۷ تا ۴٫۵۱ 3.53
پرتقال (۱ کیلوگرم) ۰٫۹۱ تا ۲٫۲۷ ۱٫۵۵
گوجه فرنگی (۱ کیلوگرم) ۱٫۳۶ تا ۲٫۷۲ ۱٫۸۲
سیب زمینی (۱ کیلوگرم) ۰٫۶۸ تا ۲٫۲۷ ۱٫۲۶
پیاز (۱ کیلوگرم) ۰٫۵۷ تا ۲٫۲۷ ۱٫۰۸
کاهو (۱ سر) ۱٫۵۰ تا ۴٫۰۰ ۲٫۵۸
آب (بطری ۱٫۵ لیتر) ۱٫۰۰ تا ۲٫۰۰ ۱٫۶۵

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”هزینه حمل و نقل در ترکیه” tab_id=”1575806316946-f414e926-7b00″][vc_column_text]

عنوان قیمت (TL) میانگین قیمت
بلیط یک طرفه (حمل و نقل مترو) ۲٫۵۰-۳٫۰۰ ۲٫۶۰
بلیط ماهانه (استفاده معمول) ۱۳۰٫۰۰-۲۰۵٫۰۰ ۲۰۰٫۰۰
شروع تاکسی ۳٫۶۵-۵٫۰۰ ۴٫۰۰
تاکسی هر ۱ کیلومتر ۳٫۶۵-۵٫۰۰ ۴٫۱۸
بنزین (۱ لیتر) ۲۰٫۶۳-۲۳٫۷۰ ۲۲٫۱۹

موارد کاربردی – قبوض

هزینه‌های عمومی (برق، گرمایش، خنک کننده، آب، زباله) برای آپارتمان   ۳۰۸٫۵۹ TL     ۱۹۶٫۱۵-۴۶۷

تعرفه تلفن همراه (۱ دقیقه – بدون تخفیف)      ۰٫۶۵ TL         ۰٫۴۰-۱٫۰۰

اینترنت (۶۰ مگابیت در ثانیه یا بیشتر، دانلود نامحدود، کابل / ADSL)      ۷۷٫۷۵ TL       ۶۰٫۰۰-۱۲۰٫۰۰[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”هزینه ورزش و اوقات فراغت در ترکیه” tab_id=”1575806391434-3accae13-4900″][vc_column_text]

باشگاه بدنسازی، هزینه ماهانه برای ۱ بزرگسال         ۱۲۸٫۲۲ TL     ۹۰٫۰۰-۲۰۰٫۰۰

(اجاره زمین تنیس (۱ ساعت در آخر هفته        ۶۱٫۴۹ TL       ۲۵٫۰۰-۱۰۰٫۰۰

سینما  ۱۸٫۰۰ TL       ۱۵٫۰۰-۲۴٫۰۰

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”هزینه مراقبت از کودک در ترکیه” tab_id=”1575806475798-abb1272c-8754″][vc_column_text]مهد کودک (ماهانه برای ۱ کودک) ۱,۳۵۹٫۰۸ TL ۸۰۰٫۰۰-۲,۲۰۰٫۰۰[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”هزینه پوشاک و کفش در ترکیه” tab_id=”1575806555802-8f9a6177-b606″][vc_column_text]

۱ جفت جین (Levis 501 یا مشابه)     ۱۷۱٫۳۳ TL     ۱۰۰٫۰۰-۲۵۰٫۰۰

۱ لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره ای (Zara، H & M، …)         ۱۱۲٫۶۸ TL     ۷۰٫۰۰-۱۸۰٫۰۰

۱ جفت کفش نایک     ۲۷۲٫۱۶ TL     ۲۰۰٫۰۰-۳۵۰٫۰۰

۱ جفت کفش مردانه چرم       ۲۳۳٫۴۸ TL     ۱۵۰٫۰۰-۳۵۰٫۰۰

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”هزینه اجاره ماهانه منزل در ترکیه” tab_id=”1575806604524-768432f8-c1fd”][vc_column_text]

عنوان قیمت (TL) میانگین قیمت (TL)
آپارتمان (۱ خوابه) در مرکز شهر ۷۵۰٫۰۰-۲,۰۰۰٫۰۰ ۱,۳۴۶٫۰۵
آپارتمان (۱ خوابه) خارج از مرکز ۵۰۰٫۰۰-۱,۲۰۰٫۰۰ ۸۰۷٫۵۹
آپارتمان (۳ اتاق خواب) در مرکز شهر ۱,۳۰۰٫۰۰-۴,۰۰۰٫۰۰ ۲,۳۵۳٫۵۲
آپارتمان (۳ اتاق خواب) خارج از مرکز ۸۰۰٫۰۰-۲,۰۰۰٫۰۰ ۱,۴۲۹٫۷۰

برای خرید ملک در ترکیه و یا اجاره آپارتمان یا خرید ملک در استانبول ، می توانید از این لینک دیدن کنید و لیست املاک موجود را مشاهده کنید. همچنین برای اطلاع از قیمت خرید خانه در استانبول به پول ایران میتوانید از کارشناسان ما بهره ببرید و با آنها از طریق شماره های 0902124013471 در ارتباط باشید[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”هزینه خرید آپارتمان در ترکیه” tab_id=”1575806654992-d485553a-2154″][vc_column_text]

عنوان قیمت (TL) میانگین قیمت (TL)
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر ۳,۰۰۰٫۰۰-۱۰,۰۰۰٫۰۰ ۵,۹۳۶٫۱۲
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز ۱,۶۱۵٫۳۷-۵,۰۰۰٫۰۰ ۳,۰۷۱٫۲۳

[/vc_column_text][/vc_tta_section][/vc_tta_accordion][/vc_column][/vc_row]

دیدگاه ها بسته شده است