Warning: session_start(): open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php72/sess_68e359b879570e3a9f0108d70405e801, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/lianista/public_html/wp-content/plugins/iwproperty/iwproperty.php on line 177

Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: /var/cpanel/php/sessions/ea-php72) in /home/lianista/public_html/wp-content/plugins/iwproperty/iwproperty.php on line 177

Warning: session_start(): open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php72/sess_1fdd906a371926b33c52b4f1d350e44c, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/lianista/public_html/wp-content/themes/reality/framework/theme-function.php on line 1194

Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: /var/cpanel/php/sessions/ea-php72) in /home/lianista/public_html/wp-content/themes/reality/framework/theme-function.php on line 1194
چه اشخاصی از دریافت اقامت ترکیه معاف هستند؟ - لیان استانبول
 
تلفن : 0902124013471
سال ساخت
اندازه گاراژ
اندازه زمین
امکانات
قیمت

چه اشخاصی از دریافت اقامت ترکیه معاف هستند؟

کشور ترکیه از آن دست کشورهایی است که به دلیل هزینه های پایین تر زندگی نسبت به دیگر کشورها و شرایط خوب اقتصادی و زندگی، همیشه مورد علاقه مهاجران بسیاری بوده است. از اینرو، کشور ترکیه به منظور دریافت اقامت ترکیه، دسته ای افراد را از دریافت ویزا و مراجعه به سازمان مهاجرتی معاف نموده است تا این دسته از افراد بتوانند به راحتی در ترکیه زندگی کنند.

چرا افراد تمایل به زندگی در ترکیه را دارند؟

کشور ترکیه، یکی از کشورهایی است که در سال های اخیر توانسته است پیشرفت های چشمگیری در حوزه های اقتصادی، پزشکی، تحصیلی و … نماید. بنابراین بسیاری از افراد دوست دارند تا این کشور را برای ادامه زندگی خود انتخاب کنند. از سوی دیگر، نزدیکی ترکیه به کشوری همچون ایران و شباهت های فرهنگی، آب و هوایی ، هزینه های پایین زندگی در این کشور و …، همگی دست به دست هم داده اند تا افراد بسیاری ترکیه را برای زندگی انتخاب کنند.

 

مزایای اقامت در ترکیه

اقامت ترکیه برای افراد مزایای بیشماری دارد که در ذیل به برخی از آنها اشاره شده است:

 • امکان دریافت پاسپورت ترکیه ای و دریافت اقامت دائم این کشور
 • حقوق های پرداختی در این کشور به گونه ای هستند که فرد می تواند به راحتی در این کشور یک زندگی معمولی و بی دردسر داشته باشد.

همچنین بخوانید :درآمد مردم ترکیه چقدر است؟

 • با دریافت اقامت ترکیه، فرد می تواند در بانک های این کشور حساب بانکی باز کند.

همچنین بخوانید:افتتاح حساب بانکی در ترکیه

 • هزینه های زندگی در ترکیه بسیار پایین و مناسب است.

همچنین بخوانید:هزینه زندگی در ترکیه

 • امکان تجارت، کار و تحصیل در ترکیه

همچنین بخوانید: اقتصاد ترکیه

 • داشتن حق رای
 • امکان استفاده از خدمات عمومی این کشور
 • امکان دریافت انواع وام وسایل نقلیه و دیگر تسهیلات با کمترین هزینه
 • شرایط زندگی بسیار خوب در این کشور
 • امکان معافیت از پرداخت انواع هزینه های گمرکی به هنگام ورود خودرو

اقامت ترکیه

افراد معاف از دریافت اقامت ترکیه

شاید شنیدن جمله افراد معاف از دریافت اقامت ترکیه، کمی برای شما عجیب باشد. اما این امر واقعیت دارد و دولت ترکیه برای دسته ای از افراد شرایطی را وضع کرده است تا بدون مراجعه به سازمان مهاجرتی و دیگر مراجع، به راحتی اقامت این کشور را بدست آورده و در ترکیه زندگی کنند.

 • شهروندان کشور ترکیه که دارای کارت ملی آبی رنگ ترکیه هستند، حتی اگر در ترکیه زندگی نکنند، نیازی به دریافت مجدد اقامت کشور ترکیه ندارند.
 • افرادی که برگه محافظت بین المللی دارند، نیازی به دریافت اقامت این کشور ندارند.
 • مامورین مشغول به کار در سفارت خانه ها، کنسولگری ها و دیپلمات ها، در صورتی که وزارت امور خارجه کشورشان، آنها را تایید کند، نیازی به دریافت اقامت این کشور ندارند. حتی خانواده های این دسته از افراد نیز از دریافت اقامت ترکیه معاف هستند.
 • آپاترید( اشخاصی که تابعیت هیچ کشوری را ندارند)، از دریافت اقامت این کشور معاف هستند.
 • افرادی که مطابق با تفاهم نامه های ترکیه در در سازمان های بین المللی مشغول هستند، نیازی به دریافت اقامت این کشور ندارند. به طور مثال افراد خارجی مشغول در هلال احمر ترکیه، نیازی به دریافت اقامت این کشور ندارند.
 • افراد تبعه در کشورهایی که با ترکیه قرارداد عدم اخذ اجازه اقامت دارند نیز از دریافت اقامت این کشور، معاف هستند.

اقامت ترکیه

اجازه اقامت ترکیه

اجازه اقامت ترکیه یکی از امتیازاتی است که در چارچوب برخی از مسائل و قوانین، می تواند به هر فرد خارجی داده شود. مطابق این قانون، اتباع خارجی می توانند با داشتن اجازه اقامت در این کشور و با معافیت ویزایی، به راحتی وارد ترکیه شده و یا از آن خارج شوند. اگر این دسته از افراد، اجازه اقامت بیش از 90 روز و یا بیش از مدت ویزای خود را داشته باشند، باید اجازه اقامت در این کشور را به دست آورند. بنابراین اجازه اقامت در این کشور مربوط به این دسته از افراد است و شامل همه افراد می باشد.

اقامت ترکیه

محدودیت های اقامتی در ترکیه

همیشه مهاجرت به دیگر کشورها، با مشکلاتی همراه است و تا زمانی که شخص مهاجر به شرایط زندگی در آن کشور عادت نکند، پاره ای از مشکلات با او همراه هستند. ترکیه نیز از این امر مستثنی نیست و افرادی که به این کشور مهاجرت می کنند نیز با دسته ای از مشکلات و محدودیت ها روبرو هستند. اما شاید نتوان اسم این موارد را مشکلات گذاشت زیرا این مشکلات عیب و محدودیت آن کشور محسوب نمی شوند بلکه به دلیل عادت نکردن افراد با شرایط جدید زندگی در این کشور است. قاعدتا زمانی نیاز است تا افراد به این شرایط عادت کنند و با خلق و خوی مردم ترکیه و فرهنگ زندگی در این کشور عادت کنند. اما پاره ای از مشکلات مهاجرتی که ممکن است پس از اقامت در ترکیه گریبانگیر شما شود، عبارتند از:

 • برای زندگی در ترکیه باید به زبان ترکی مسلط بود زیرا زبان رسمی مردم این کشور، ترکی است و شما باید این زبان را بلد باشید. همچنین بخوانید: دریافت اقامت ترکیه از طریق یادگیری زبان ترکی
 • اختلافات در فرهنگ و عادت های زندگی
 • هزینه های درمانی در ترکیه بالاست و این یکی از مشکلات زندگی در این کشور است.
 • افرادی که اقامت دائمی این کشور را دارند، ملزم به گذراندن دوره نظام وظیفه اجباری در این کشور هستند.

دیدگاهتان را بنویسید