تلفن : 0902124013471
سال ساخت
اندازه گاراژ
اندازه زمین
امکانات
قیمت

کسب وکارهای کوچک ایرانیان در ترکیه

همه ما برای ادامه زندگی و رسیدن به اهدافمان در آینده نیاز به شغل و درآمد داریم. در برخی موارد افراد حتی برای داشتن درآمد بهتر مکان زندگی خود را نیز تغییر می دهند. شرایط آب و هوایی مناسب، اقتصاد خوب و با ثبات، فرهنگ نزدیک با فرهنگ ایران، شرایط ساده تر جهت اخذ اقامت در استانبول و… مواردی هستند که سبب افزایش مهاجرت به ترکیه در سال های اخیر شده اند. در حال حاضر ایرانیان بسیاری اقامت در ترکیه را اخذ نموده اند و یا برای کسب و کارشان دائما در رفت و آمد به این کشور هستند. برخی نیز اقدام به ثبت شرکت در ترکیه کرده اند با این حال تعداد کسب وکارهای کوچک ایرانیان در ترکیه هم کم نیست.

راه اندازی کسب و کار در ترکیه

برای راه اندازی یک کسب و کار باید پیش از هر اقدامی در مورد آن تحقیق و بررسی انجام دهیم. ارزیابی بازار آن شغل، پتانسیل مشتریانی که می توان جذب کرد، قوانین مربوط، محاسبه حدودی سود و هزینه و… همه برای شروع هر کسب و کاری الزامی است. راه اندازی کاری پیش از بررسی کامل آن احتمال شکست در آینده را به طور فزاینده ای افزایش می دهد و چیزی جز ریسک نیست. ریسکی که احتمال شکست زیادی می تواند

داشته باشد.

اجازه کار در ترکیه

برای کار در کشور ترکیه به عنوان یک تبعه خارجی باید از مراکز مربوط مجوز کار دریافت کنید. بسته به سمت شغلی تان می توانید مجوز کار به عنوان کارمند یا کارفرما دریافت کنید. این مجوز ها مدت اعتبار مشخصی دارد و قبل از پایان اعتبار شخص موظف است برای تمدید آن اقدام کند.

 

همچنین بخوانید : اقامت و کار در ترکیه

نمونه کسب و کار کوچک در ترکیه

اگر برای راه اندازی شغلی در کشور ترکیه سرمایه زیادی در دست ندارید باز هم جای نگرانی نیست. شما تنها با ثبت شرکت در ترکیه نیست که می توانید کارآفرینی و کسب درآمد کنید بلکه مشاغل بسیاری در این کشور وجود دارد که برای شروع آن ها نیاز به سرمایه های هنگفت ندارد. با توجه به جمعیت ایرانیان مقیم ترکیه ایرانیان زیادی در این کشور زندگی می کنند و طبیعتا تنها برخی از آن ها صاحب شرکت و برندی معتبر هستند. تعداد کسب وکارهای کوچک ایرانیان در ترکیه هم کم نیست. در ادامه به عنوان نمونه هایی از این مشاغل می پردازیم.

بوفه های غذا

صنعت غذا در صورت توانایی در جذب مخاطب از دیرباز جز مشاغل پردرآمد و موفقیت آمیز بوده است. بوفه های غذا در ترکیه بسیار پر رونق هستند. با ایجاد یکی از آن ها می توانید با سرمایه اولیه کم کسب و کار پردرآمدی را برای خود فراهم کنید و آینده شغلی خوبی را از این طریق برای خودتان رقم بزنید. بوفه هایی با غذاهای دریایی یا ساندویچ های مخصوص و محلی در گوشه و کنار شهر های ترکیه به خصوص در سواحل این کشور به چشم می خورد.

بار نوشیدنی و آبمیوه

در کنار صنعت غذا آبمیوه از پرطرفدارترین ها است و علاقه مندان بسیاری دارد. علاوه بر این که راه اندازی این بارها نیازمند هزینه زیادی نیست، پتانسیل بسیار خوبی برای جذب مشتری و کسب درآمد دارد. پس راه اندازی یک بار آبمیوه می تواند نمونه ای از کسب وکارهای کوچک ایرانیان در ترکیه باشد.

سیب زمینی سرخ کرده

بازار داغ سیب زمینی سرخ کرده بر هیچ کسی پوشیده نیست. برای تولید و فروش این محصول غذایی تنها نیاز به یک استند مناسب است. فقط با داشتن کمی خلاقیت در ارائه آن می توانید بازار فروش بسیار مناسبی را کسب کنید.

با اندکی خلاقیت و پشت کار می توانید در مدت زمان کمی به شرایط مالی و زندگی ایده آلی دست یابید و مهم ترین کار در این راه یافتن یک مشاور مناسب و قابل اعتماد است. مشاورین تیم لیان بهترین راهنمایی ها را در اختیار شما می گذارند.

جهت اطلاع از شرایط خرید ملک در ترکیه، خرید آپارتمان در استانبول، اخذ اقامت در ترکیه، مهاجرت به استانبول و… می توانید از طریق صفحه تماس با ما با مشاورین مجرب تیم لیان در ارتباط باشید و از مشاوره رایگان با متخصصین این گروه بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید